росія воює не лише проти України, а й проти всього цивілізованого світу.

Держава-терорист присутня у всіх ключових сферах суспільств: політичній, економічній, інформаційній, гуманітарній.

У кожній вона десятками років збільшувала свій вплив, розвивала власні мережі, легалізувала їх відповідно до норм місцевого законодавства, щоб використати на свою користь.

Родина російського олігарха Обносова (власника АТ “Корпорація тактичне ракетне озброєння”) жила в центрі Праги та вела там бізнес, допоки ми не привернули до них увагу чеської влади

Російська військова агресія проти України – це вершина айсбергу.

За нею стоїть масштабна інфраструктура з осіб та цілих їх груп, політичних партій, громадських організацій та журналістів в інших країнах та регіонах. Вони забезпечують збір інформації, вплив на національні та міжнародні політичні процеси, поширюють пропаганду та реалізовують окремі кампанії впливу.

Багато в чому саме завдяки своїй мережі наприкінці листопада 2023 року росія наростила темпи виробництва ракетного озброєння попри санкції та збільшила фінансування національної оборони в наступному році.

Час визнати: росія готова вести тривалу війну і зупиниться лише там, де її зупинять.

З ЧОГО МИ ПОЧИНАЛИ?

Ми вели кампанії проти ключових кремлівських гравців –  Віктора Медведчука, Рената Ахметова, Вадима Новинського, Дмитра Фірташа та Сергія Льовочкіна. 

Кампанії “Вимкни російське” допомогли закрити телеканали Медведчука (кума Владіміра Путіна) – “NewsOne”, “112”, “ZiK” (2 лютого 2021 року на канали було накладено санкції РНБО і вони припинили мовлення). 

З початком повномасштабного вторгнення ми розширили нашу місію на весь світ, об’єднуючи українців та партнерів України, щоб #ВимкнутиРосійське

ЯК МИ ЦЕ РОБИМО з 2022 року?

Ключові теми заходів та проєктів:

ДЕ НАСТАВ ЧАС #ВимкнутиРосійське?

Російські компанії системно легалізують російські гроші на іноземному ринку та фінансують мережі впливу. Лише в Європі діє понад 31 000 компаній, бенефіціарами яких є росіяни. З них 1400 належать росіянам, які потрапили під санкції.

Дізнатися більше

Західні компанії податками в росію підтримують ключові галузі російської економіки: лише до 9% із майже 1,5 тис світових компаній пішли з російського ринку. Ті що залишились – продовжують спонсорувати війну (19,5% – німецькі, 12,4% – американські, 7% – японські).

У 2023 році аналітики зафіксували мінімум 155 компаній, чия продукція безпосередньо пов’язана із веденням росією війни: постачанням деталей для військової техніки та зброї.

Дізнатися більше

Мінімум 250 іноземних громадян з 65 країн світу виконували роль так званих спостерігачів під час незаконних виборів на тимчасово окупованих територіях України з 2014 року. Вони стали основою російської мережі впливу для західного суспільства і досі продовжують просувати російську повістку в Європейському парламенті, національних та місцевих парламенти та урядах західних країн.

Дізнатися більше

По всьому світу існує понад 500 проросійських громадських організацій через які кремлівська влада втілює та фінансує проєкти, форуми, мітинги та інформаційну діяльність за методичками російської пропаганди.

250+ людей і компаній, які відповідальні за лобізм інтересів росії на політичному рівні проживають поза межами росії і можуть не бути її громадянами, проте радо працюють за російські  гроші

В європейських столицях продовжують працювати офіси головних російських пропагандистів: “Russia Today”, “ТАСС”, “РИА Новости” (офіс в Німеччині, Берлін, район Штегліц), “Московский комсомолец” (офіс в Німеччині, Франкфурт, Wilhelm-Leuschner-Str. 41), “NewsFront” (редакції у Болгарії, Сербії, Німеччині, Франції, Іспанії, Великобританії та Угорщині) (станом на травень 2022). 

У Ризі можна вільно купити в газетному кіоску «Аргументи и факты», яку пов’язують із секретарем ради нацбезпеки РФ Миколою Патрушевим. Також у Латвії через супутник можна дивитися російські канали.

Російська пропаганда обходить санкції через 250 сайтів, що видають себе за аналітичні центри чи ЗМІ. Близько половини є англомовними, інші поширюють матеріали французькою, німецькою чи італійською.

Лідери суспільної думки, експерти та журналісти, які працюють в різних виданнях світу в різних країнах і поширюють російські наративи та стають провідними  джерелами російської дезінформації для своїх читачів

Дізнатися більше

Російські та білоруські спортсмени в більшості одночасно є військовослужбовцями та активно залучаються до поширення пропаганди та легітимізації військової агресії.

Дізнатися більше

Російській православній церкві підпорядковуються православні церкви Латвії, Естонії, Молдови, окремі парафії у Данії, Швеції, Норвегії та багатьох інших країнах Європи. Окремо активну інфраструктуру для роботи з українськими біженцями розвиває українська православна церква московського патріархату

(вище наведено лише ідентифіковані російські впливи, насправді ці показники можуть бути значно більшими)

Зараз Український центр безпеки та співпраці формує постійну міжнародну мережу з виявлення та протидії російським впливам. 

ЯК НАМ ДОПОМОГТИ?

Маєте голос у суспільстві, або громадську організацію, що діє проти росії у будь-якому куточку світу?

Долучайтесь до спільноти наших партнерів та амбасадорів! УЦБС працює з українськими громадами та має власні міжнародні представництва закордоном, які допомагають втілювати спільну мету.

Напишіть нам:

Готові написати спільний матеріал, або висвітлити діяльність кампанії #ВИМКНИ РОСІЙСЬКЕ у вашому медіа?

Зв`яжіться з нами і прес-відділ Центру надасть усі необхідні дослідження та експертів, що працюють з російськими впливами по світу.

Напишіть нам:

МАТЕРІАЛИ КАМПАНІЇ:

Україна прямує до НАТО

Цьогоріч 4 квітня виповнюється 75...

“Free Ukraine Fund” заохочує інвестиції

Український центр безпеки та співпраці,...

Росія – терорист номер один у світі

Під такими гаслами 30 березня...

Росія – амбасадор лицемірства

Росія  посилює заяви про ймовірні...

ІДІЛ – терорист, то хто ж тоді росія?

Поки кремль намагається будь-що прив’язати...