Росія – амбасадор лицемірства

Росія  посилює заяви про ймовірні західні та українські загрози, не припиняючи свій терор в Україні

Зазнавши терористичної атаки і на всіх майданчиках заявляючи про свою готовність “дати бій тероризму”, сама росія продовжує вбивати. Яскравим свідченням цьому є хоча б ракетна атака на житловий масив у Харкові 27 березня, в результаті якої 1 людина загинула, 19, за попередніми даними, – поранені, серед них 4 дітей.  І цього їм мало. У програмі Соловйова на каналі Росія-1 депутат держдуми Андрій Луговий закликає взагалі влаштувати у Харкові гуманітарну катастрофу, щоб змусити людей тікати з міста.   

Зруйнована росією ТЕЦ в Харкові

Не припиняючи свій терор, сама російська влада після нападу на “Крокус Сіті Холл”  посилює риторику про ймовірні західні та українські загрози, щоб збільшити внутрішню підтримку війни в Україні.

На це вже, зокрема,  звернули увагу в американському Інституті вивчення війни (ISW). Його аналітики вказують на те, що Слідчий комітет і Генеральна прокуратура рф прийняли до розгляду звернення Державної Думи щодо розслідування американського і західного фінансування та організації терористичних атак проти росії. І хоча при цьому прив’язки цього рішення до події у “Крокус Сіті Холл” немає, раніше, як зазначає ISW, москва пов’язувала Україну і Захід з атакою на концертний комплекс. Але офіційних звинувачень досі немає, оскільки всі наявні докази продовжують вказувати на те, що з великою ймовірністю відповідальність за напад несе ІДІЛ.

На цьому тлі загальних наративів зі звинуваченням заходу досить дивними стали меседжі російського керівництва про можливості та бажання співпраці з ним. Зокрема про таку можливість заявив речник кремля Пєсков. “Відкритість до діалогу та політична воля у нас присутні, але ми за комплексне обговорення всіх питань”, – досить прозоро натякнув на готовність до діалогу Пєсков.

Пізніше подібну заяву із закликом співпраці з країнами Заходу зробив генпрокурор Ігорь Краснов.

 І якщо із Заходом у своїх заявах кремль поводиться більш-менш обережно, то з Україною він не церемониться, називаючи українські удари по законних військових цілях на тимчасово окупованій території та Росії тероризмом.

«Путін хоче відвернути увагу від злочинів, які робить Росія в Україні. Це той самий сценарій, що й під час терактів 1999 року. За допомогою цієї дезінформації Росія переслідує подвійну мету: змусити Захід припинити військову допомогу Україні та знову мобілізувати російське населення, оскільки воно відчуває втому від війни»

говорить голова Українського центру безпеки і співпраці Сергій Кузан, якого цитує румунське видання “Podul”.

Cаме через цю призму слід розглядати слова речниці МЗС рф Захарової, яка, коментуючи текст Bloomberg під заголовком “Дехто в оточенні Путіна не вбачає зв’язку України з нападом на Москву”, назвала його “шедевральною новиною, матір’ю всіх фейків”. Таким чином висловивши ставлення до  “невіри” в непричетність України.

Проте версію кремля спростував і самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко. Він заявив, що нападники на російський “Крокус Сіті Холл”, тікаючи, мали намір потрапити до Білорусі, але через заходи безпеки “відвернулися” і пішли на українсько-російський кордон.

Також з кінця минулого тижня російська влада і пропагандисти посилили зусилля, щоб   прирівняти Російський добровольчий корпус і легіон “Свобода Росії” до терористів. Ймовірно, щоб унеможливити будь-яку симпатизацію до добровольців.

Ну, а те, що росія пригрозила смертю керівникам українських спецслужб, взагалі має свідчити  ледь не про пряме їх звинувачення в організації теракту.

Використовуючи український трек, кремлівська влада вбиває одним пострілом відразу двох зайців.

Кладовище російських ракет випущенних по Україні

Поява і поширення дезінформації про Україну вигідні москві, адже, з одного боку, завдяки цьому всередині росії підіймається хвиля ненависті, загальної істерії, лунають заклики  помсти Києву, з іншого, – на чому наголошує Сергій Кузан, – це дозволяє владі вдатися до прогнозованого після проведення так званих “виборів” “закручування гайок”.

В росії після нещодавніх пропозицій чиновників щодо більш жорстких заходів проти мігрантських громад у відповідь на напад на “Крокус Сіті Холл” вже фіксується посилення правового тиску на мігрантів.

27 березня стало відомо, що “росгвардійці” прийшли на склади російського маркетплейсу з метою перевірки працюючих там мігрантів, зазначається, що деяких затриманих іноземців вивозили до військоматів. Раніше агентство РИА Новости з посиланням на джерело в МЗС росії повідомляло, що робота щодо підвищення контролю за припливом мігрантів лінією урядових структур може прискоритися після теракту в “Крокусі”.

В російському суспільстві та медіа активізувалися “дискусії” на тему повернення смертної кари. Першим серед чиновників цю тему “вкинув” Д. Мєдвєдєв.

Ну, й очевидно, що в атмосфері страху й ворожості ніщо не заважатиме путіну посилити мобілізацію.

Тобто, діючи старими перевіреними методами, кремль прагне досягти поставленої перед собою мети. А саме: через постійне прив’язування України до стрілянини у “Крокусі” посилити антиукраїнську істерію у суспільстві і готовність йти воювати у чужу країну. В результаті, як вважає путін, він отримує карт-бланш на здійснення терору, проти якого на словах закликає боротися. Отож, далі буде?

This site uses cookies to offer you a better browsing experience. By browsing this website, you agree to our use of cookies.