Під санкціями: родину Обносова, власника російського ракетного заводу Обносова у Празі внесли до національного санкційного списку Чехії

З початку травня 2023 команда Українського центру безпеки та співпраці, зокрема представниця УЦБС у Чехії Анастасія Сігнаєвська реалізували кампанію, в результаті якої 16 серпня родину російського ракетного магната внесено у санкційний список Чехії. 

На офіційному сайті чеського МЗС йдеться, що всі троє потрапили під санкції за ведення «діяльності, яка порушує або загрожує територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України». 

Найкривавіші ракетні обстріли, які протягом повномасштабної війни забрали найбільше людських життів, були здійснені переважно ракетами Х-101 та Х-22: саме ними завдали удар по житловому багатоквартирному будинку в Умані, в Дніпрі, та торгівельному центрі в Кременчуці. Виготовляють їх на найбільшому російському оборонному холдингу «Тактичне ракетне озброєння», генеральним директором якого є Борис Обносов. 

Борис Обносов – близький радник путіна і кавалер ордена героя росії, який він отримав за час повномасштабного вторгнення. На доньку Обносова оформлено 20% корпорації, що беззаперечно доводить її причетність до обстрілів. Ростислав та Ольга Зорікови, особи, що причетні до загибелі мирних українців, проживають та володіють двома розкішними багатоквартирними будівлями в центрі Праги. Є велика ймовірність, що об’єкти нерухомості Обносових куплені за гроші від продажу ракет, які забрали життя не однієї сотні українців.

Командою Центру було організовано низку демонстрацій біля будинку російського бізнесмена та подано серію звернень до чеського уряду та депутатів. Зокрема, 17 травня у Празі відбулась акція, під час якої на будинок подружжя Зорікових вивісили банер з написом “Конфісковано! Кошти від продажу цього будинку будуть направлені в Україну як військові репарації”.

Читайте також: Російська гідра в Європі: Чехія під ударом 

Фото з акції перед будинком Зорікових. Джерело – УЦБС.


“За гроші, які продовжує отримувати росія, обходячи санкції, вона озброюється та продовжує руйнувати Україну. Кожен політик, кожен бізнесмен та діяч, який спонсорує та сприяє війні проти України, не має права спокійно проживати у Європі. Санкції повинні накладатися на кожного причетного до загибелі українців”, – зазначив голова УЦБС Сергій Кузан.

26 липня на будинок Зорікових вивели проекцію із відео про ракетні удари по Україні, щоб привернути увагу до військових злочинів росії. На кадрах – обстріли міст ракетами, які виготовляє холдинг Обносова.

Фото з акції перед будинком Зорікових. Джерело – УЦБС.


“Наявність прихильників тут путінського режиму не лише не забезпечує стабільності та безпеки Чеської Республіки, але й підтверджує можливість обходу санкцій для російських чиновників. Так не має бути: обраний державами курс на підтримку України у цій війні має проявлятися у всіх сферах”, – коментує організаторка акцій у Чехії, представниця УЦБС в Чехії Анастасія Сігнаєвська.

У росіян вже конфіскували майно, яке налічує 14 квартир та компанію з оренди нерухомості Riomax. Зокрема, включення у санкційний список передбачає також заборону на в’їзд і перебування в Чехії, неможливість проведення будь-яких фінансових операцій через чеських юридичних осіб та заморожування будь-яких активів у країні. 

Український центр безпеки та співпраці та наші представництва у світі продовжують системну роботу з виявлення та боротьби з російськими впливами. Кожен причетний до ведення росією війни має понести покарання. 

This site uses cookies to offer you a better browsing experience. By browsing this website, you agree to our use of cookies.