Німецькі парламентарі, журналісти та експерти УЦБС обговорили питання російського впливу на політику Німеччини

В Німеччині за підтримки Українського центру безпеки та співпраці відбулася дискусія щодо впливу росії на політику та громадську думку в цій країні, участь в якій взяла співзасновниця та заступниця голови УЦБС Olesia Horiainova.

Під час заходу спікерка, зокрема, говорила  про маніпулювання росією демократичними принципами в демократичних державах.

“росія не обтяжена такими речами, завжди активно виступала на «захист демократії» в інших країнах, крім своєї. Це основа діяльності та успіху її глобальної мережі впливу”

зазначила Олеся Горяйнова.

Спікери дискусії, якими також виступили член Комітету з внутрішніх справ Бундестагу Німеччини Штефан Томає,  журналіст-розслідувач дослідницької мережі CORRECTIV Маркус Бенсманн та модератор – журналіст Роланд Преус, дослідили вплив росії на політику Німеччини, який, в тому числі, досягається й через підтримку нею проросійських партій.

У ФРН, зокрема, такою є націоналістична та право-популістська проросійська політична партія АдН – Альтернатива для Німеччини.

Як відзначалося під час дискусії, представники даної партії обвинувачуються спецслужбами як у ФРН, так і в США щодо тісних зв’язків та отримання фінансових винагород за співпрацю з фсб, вони брали участь у таємній зустрічі з неонацистами, на якій йшлося про видворення з країни мільйонів іноземців і громадян ФРН із міграційним корінням. А лідерка АдН Аліса Вайдель в інтерв’ю Financial Times, заявила про можливість проведення референдуму стосовно виходу Німеччини з ЄС, в разі якщо її партія буде створювати  коаліцію.

“росія, яка побудувала свій ключовий міф минулого століття на тому, що вона єдиний переможець над німецьким нацизмом і розпалювала в німцях колективну провину за події минулого, тепер фінансує людей з партії, яка дискутує з неонацистами, закликає до вигнання всіх мігрантів і навіть громадян з міграційним корінням з Німеччини, відверто кажучи, за тим же принципом, що й Гітлер, і при цьому веде геноцидну війну в Україні, засновану на чистій ксенофобії та бажанні знищити кожного українця просто за те, що він українець”

зазначила Олеся Горяйнова.

Дискусія засвідчила, що серед німців існує розуміння справжніх планів кремля. Зокрема, журналіст Маркус Бенсманн прямо сказав про те, що “ціль росії – не Україна, а вся Європа, і що Німеччина – не модератор цього протистояння, а кінцева мета”.

Відтак, кожна зачіпка, яку можна використати в контексті конкретної країни, буде використана для дестабілізації ситуації в ній з кінцевою метою просування російських інтересів або відновлення російського контролю. Тож завдання  демократій в цей складний час — навчитися ефективно протидіяти означеному впливу.

Дякуємо за організацію та проведення заходу Фундації Фрідріха Науманна за свободу Friedrich-Naumann-Stiftung für die Freiheit та Фундації Томаса Делера Thomas Dehler Stiftung та Мюнхенського інституту соціальних наук з питань майбутнього.

This site uses cookies to offer you a better browsing experience. By browsing this website, you agree to our use of cookies.