Бізнес російських олігархів продовжує працювати в країнах ЄС

В Страсбурзі, Мюнхені, Парижі та Стокгольмі пройшли демонстрації під час яких активісти вимагали посилення санкцій проти російського бізнесу та олігархів, які працюють в інтересах російського військово-промислового комплексу водночас зберігаючи активність в країнах Європи та заробляючи мільярди західних грошей.

“Німеччина продовжує бути ключовим хабом для імпорту російського титану. Саме тут російські компанії отримують західні гроші водночас обслуговуючи будівництво бронетехніки, бойових літаків та ракет, які росія потім активно застосовує в Україні, вбиваючи цивільних та знищуючи міста” –  сказала представниця УЦБСв Німеччині Катерина Матей під час свого виступу на демонстрації в рамках Мюнхенської Безпекової Конференції.

Так, в Німеччині присутні дочірні компанії російського виробника титану “ВСМПО-АВІСМА” та найбільшої  в росії компанії в галузі машинобудування “Трансмашхолдинг”; у Швеції діє завод алюмінієвої компанії “Русал”, російських олігархів Віктара Вєксєльбєрга та підсанкційного Олєга Деріпаскі; у Франції продовжують співпрацю з Росатомом, а російську сталь допомагає імпортувати компанія групи НЛМК, яка належить російському металургійному магнату Владіміру Лісіну. 

Окрім активної роботи в країнах Європи ці компанії та олігархів також об’єднує відданість режиму Путіна та системна співпраця з російською військовою машиною для виготовлення озброєння. Разом з тим жодна з перерахованих компаній не є під санціями Європейського Союзу, значна частина їх власників також. Все це показує наскільки великий вплив росіяни мають не лише на економічний сектор країн Європи. Це дозволяє росії не втрачати свої позиції в Європі, зберігати інструменти для шантажу та досягнення своїх стратегічних цілей. 

Активісти у Мюнхені, Парижі, Страсбурзі та Стокгольмі нагадують, що #russianBusinessKills, тож російський бізнес та його власників потрібно терміново санкціонувати!

Наразі в країнах Європи триває кампанія #DefendingEurope за координації Українського центру безпеки та співпраці спільно з Європейським Конгресом Українців. Кампанія покликана привернути увагу до проблеми російських впливів в країнах Європи.

This site uses cookies to offer you a better browsing experience. By browsing this website, you agree to our use of cookies.