Ми — українці. Ми ті, для кого національний спротив — це про тяглість поколінь.

Наша боротьба переходить на професійний рівень — організовану систему всеохоплюючої боротьби, закріплену у Стратегії воєнної безпеки.

Її має впровадити прийняття закону №5557 “Про основи національного спротиву”. Він дасть змогу залучити суспільство до протидії загрозам національній безпеці, виробити на державному рівні чіткої політики, спрямованої на організацію в Україні національного спротиву як невід’ємної складової оборони держави.

Мета закону – посилити обороноздатність України залучивши усе населення до протидії агресору. Такий підхід передбачає, що захист України є всенародною справою і здійснюється як на підконтрольній, так і на окупованій територіях нашої держави. 

Складові законопроєкту

ІСТОРИЧНА ТЯГЛІСТЬ

Український дисидентський рух, підпільна мережа ОУН та партизанські загони Української Повстанської Армії. Повстання в Кенгірі, Норильську та Воркуті, спротив українських студентів у жовтні 1990 року, Понад 70 років завдяки національному спротиву ми виборювали омріяну свободу, яку тепер захищаємо зі зброєю в руках. Впродовж майже 30 років незалежності національний спротив українців мінімум двічі кардинально змінював вектор розвитку Української держави.

Дізнатись більше

Матеріали кампанії

ЗАВДАННЯ ЗАКОНОПРОЄКТУ №557
  • формування в Україні національного спротиву; 
  • сприяння максимально широкому залученню населення до дій, спрямованих на забезпечення суверенітету і територіальної цілісності держави; 
  • визначення завдань територіальної оборони, руху опору і підготовки громадян України до національного спротиву; 
  • встановлення порядку організації, підготовки та ведення територіальної оборони і руху опору; 
  • унормування повноважень органів державної влади та місцевого самоврядування з питань національного спротиву; 
  • визначення засад фінансування і матеріального забезпечення національного спротиву та забезпечення соціального захисту військовослужбовців і добровольців Сил територіальної оборони Збройних Сил України та осіб, які виконують завдання руху опору
Повний текст проєкту закону