Коваль: законопроєкт #5557 — дуже нагальний для нашої держави

25 травня у Верховній Раді був зареєстрований законопроєкт 5557 «Про основи національного спротиву». Він передбачає широке залучення населення до оборони і відстоювання територіальної цілісності України, фактично – створення системи національного спротиву на різних рівнях. 

Враховуючи те, що Україна з 2014 року перебуває в умовах неоголошеної війни, #5557 — дуже нагальний для нашої держави. Філософія «основ національного спротиву» націлена на те, аби у найкоротші терміни досягати бойових спроможностей для відсічі противника. Про це в інтерв’ю АрміяInform розповів Перший заступник Секретаря Ради національної безпеки та оборони України генерал-полковник, доктор військових наук Михайло Коваль.

«Чому законопроєкт з’явився саме тепер? Передусім тому, що тривав процес стратегічного планування. Ухвалено Стратегію національної  безпеки, Стратегію воєнної безпеки, завершується опрацювання Стратегічного оборонного бюлетеня та Програми розвитку ЗС України. Законопроєкт «Про основи національного спротиву», який ми подали, мав бути повністю адаптований під ці стратегічні документи, що і зроблено. Фактично у ньому враховано все, що необхідно для оборони нашої держави нині», — заявив Коваль.

Законопроект розроблявся робочою групою, до якої входили представники Офісу Президента України, РНБОУ, Міністерства оборони, Генерального штабу ЗС України, Сухопутних військ, Сил Спеціальних операцій, МВС, СБУ, Державної прикордонної служби, волонтери та ін.

Також нововведенням законопроєкту 5557 —  створення дієвої територіальної оборони, що складатиметься з двох видів: військової і добровольчої. 

Окрім того, законопроєкт #5557 — це ще один крок до запровадження стандартів NATO.   

«Важливо, що законопроєкт узгоджує всі моменти впровадження натовських стандартів, створює законодавчі підвалини для системи суцільної оборони. Зокрема, здійснено розподіл: об’єкти стратегічного значення охоронятиме Національна гвардія, Держслужба спецтранспорту МО України та інші спецпідрозділи, а на місцевому рівні працюватимуть військові й добровольчі підрозділи тероборони», — відзначив генерал-полковник.

Повне інтерв’ю за посиланням: https://bit.ly/34FwN5g

За матеріалами АрміяInform 

This site uses cookies to offer you a better browsing experience. By browsing this website, you agree to our use of cookies.