У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт 5557 «Про основи національного спротиву»

25 травня президент України Володимир Зеленський подав на розгляд Верховної Ради проєкти законів України “Про основи національного спротиву”, “Про внесення зміни до статті 1 Закону України “Про чисельність Збройних Сил України” щодо збільшення чисельності Збройних Сил України у зв’язку із прийняттям Закону України “Про основи національного спротиву”.

Законопроєкт №5557:

“Прийняття законопроєкту Закону України “Про основи національного спротиву” дасть змогу вирішити завдання щодо залучення усього суспільства до протидії загрозам національній безпеці та відбиття агресії з боку іншої держави, вироблення на державному рівні чіткої політики, спрямованої на організацію в Україні національного спротиву як невід’ємної складової всеохоплюючої оборони держави”, — йдеться у пояснювальній записці.

Згідно з законопроєктом, складовими національного спротиву є: територіальна оборона, рух опору та підготовка громадян України до національного спротиву. 

Завдання законопроєкту №5557: 

  • формування в Україні національного спротиву; 
  • сприяння максимально широкому залученню населення до дій, спрямованих на забезпечення суверенітету і територіальної цілісності держави; 
  • визначення завдань територіальної оборони, руху опору і підготовки громадян України до національного спротиву; 
  • встановлення порядку організації, підготовки та ведення територіальної оборони і руху опору; 
  • унормування повноважень органів державної влади та місцевого самоврядування з питань національного спротиву; 
  • визначення засад фінансування і матеріального забезпечення національного спротиву та забезпечення соціального захисту військовослужбовців і добровольців Сил територіальної оборони Збройних Сил України та осіб, які виконують завдання руху опору.

Законопроєкт №5558:

Цим законопроектом пропонується на законодавчому рівні збільшити чисельність Збройних Сил України на 11000 військовослужбовців для забезпечення функціонування окремого роду сил ЗСУ — Сил територіальної оборони, а також подальшої розбудови системи руху опору.

Детально: 

  • Проєкт Закону про основи національного спротиву: https://bit.ly/3vKVzwM 
  • Проєкт Закону про внесення зміни до статті 1 Закону України “Про чисельність Збройних Сил України” щодо збільшення чисельності Збройних Сил України у зв’язку із прийняттям Закону України “Про основи національного спротиву”: https://bit.ly/3yQgyjL  
This site uses cookies to offer you a better browsing experience. By browsing this website, you agree to our use of cookies.