Україна нарощує сили для протистояння можливій агресії з боку Росії

Президент України Володимир Зеленський підписав закони №5557 «Про основи національного спротиву» та №5558 щодо збільшення чисельності Збройних Сил України, ухвалені народними депутатами 16 липня 2021 року. 

Ухвалення законів стало логічним продовженням впровадження концепції всеохоплюючої оборони, підписану у березні 2021 Президентом України. Її імплементація передбачала зокрема і створення системи національного спротиву – сил територіальної оборони та руху опору для дій на окупованих територіях, а також – загальновійськове навчання для всіх українців.

Чому національний спротив важливий для України сьогодні: ексклюзивні коментарі військового керівництва та експертів на підтримку Закону “Про національний спротив”

Кирило Буданов – начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України, полковник 

«Агресія з боку Росії триває і ми маємо діяти швидко та рішуче. Саме впровадження всеохоплюючої оборони допоможе Україні уникнути в майбутньому ходу подій 2014 року. В кожній області будуть сильні підрозділи, здатні чинити спротив. Поки регулярна армія буде мобілізовуватись, об’єкти критичної інфраструктури будуть захищені. Ворог отримає відсіч, тільки ступивши на нашу землю.

Сьогодні Україні потрібен закон про національний спротив для захисту Незалежності нашої держави»

Григорій Галаган – командувач Сил спеціальних операцій Збройних сил України, генерал-майор 

«У нас досить підступний та дуже хитрий ворог – способи, форми та методи, які застосовує РФ постійно змінюються. Чи загроза зникла? Ні, в жодному разі. Подивіться на останню заяву Сергія Шойгу, міністра оборони РФ, щодо створення двадцяти частинних з’єднань поблизу кордону України. Звичайно, на це потрібно реагувати. 

Ми говоримо про історичне минуле, як ми можемо зробити те, що робили в УПА. Ми говоримо про захисників Холодного Яру, які у 20-х роках минулого століття використовували методи та способи боротьби з регулярними військами. Ми беремо 2014 рік, коли більшість громадян України стали на захист держави. Але тоді не було унормовано ані питання територіальної оборони, ані руху опору, ані підготовки населення до оборони. 

Якщо ми говоримо про рух опору, то за останній рік ми провели декілька стратегічних семінарів з партнерами країн НАТО. Була проведена відеоконференція з Joint Special Operations University, де ми пропрацювали концепт застосування Сил спеціальних операцій, саме в контексті руху опору. Тому прийняття законопроекту про національний спротив є дуже важливим».

Анатолій Баргилевич – генерал-майор Збройних сил України, командувач територіальної оборони 


«При розробці законопроекту ми враховували досвід передових країн світу щодо розбудови системи національної безпеки України і її складових з максимальним використанням ресурсів, які є у кожної держави. Крім того, ми підійшли до розробки законопроекту з вивченням досвіду наших найближчих сусідів, які поняття всеохоплюючої оборони поклали в основу концепції національної безпеки. Насамперед, це країни Балтії, Республіки Польща, а також Фінляндія.

Також у нас є свій бойовий досвід щодо формування і застосування військових частин та підрозділів територіальної оборони – в законопроєкті враховані всі ці підходи. Законопроєкт про основи національного спротиву є послідовним розвитком системи національної безпеки України та її складової – воєнної безпеки і особливо значущих напрямків цієї концепції: стримування, стійкість і взаємодія. Тому законопроєкт важливий для нас: як і для Збройних Сил, так і для національної безпеки держави вцілому. 

Важливою складовою є підготовка населення до оборони як складова руху національного спротиву. Це дасть змогу раціонально підходити до захисту своєї країни, своєї землі, свого дому, захист яких і є девізом територіальної оборони».

Сергій Кузан – голова Українського центру безпеки та співпраці, координатор волонтерської мережі для допомоги українському війську з 2014 року

«Триваюча 8-й рік російська агресія дала змогу оцінити реальну боєздатність нашої країни, підтвердила безальтернативність побудови всеохоплюючої оборони. Система національного спротиву не лише допоможе убезпечити нашу країну від нового витка російської агресії, але й дозволить Україні стати впевненим членом євроатлантичної спільноти  в майбутньому. 

Тому налагодження нових каналів комунікації та майданчиків діалогу із західними партнерами, організація візитів до України і особливо на лінію зіткнення на сході є вкрай важливими. Наш центр буде всіляко сприяти цьому процесу».

This site uses cookies to offer you a better browsing experience. By browsing this website, you agree to our use of cookies.