Голова УЦБС про значення ювілейного Рамштайну

“Ювілейний десятий “Рамштайн” не став революційним і проривним для України, однак ця зустріч союзників була ключовою з огляду на кілька важливих моментів” – зазначив голова Українського центру безпеки та співпраці у коментарі для “Телеграфу”

Десятий “Рамштайн” слід сприймати як конкретне робоче засідання, щоб вирішувати поточні проблеми. В першу чергу головною проблемою є нестача боєприпасів, аби в умовах російського наступу, який триває, ми могли протидіяти переважаючим силам противника.

Наразі у росіян зберігається перевага і в живій силі, і в кількості боєприпасів, якими вони обстрілюють українських військових. Відтак, це засідання було потрібним, щоб вирішити конкретно нагальні питання. А також, щоб підбити підсумки попередніх домовленостей, проаналізувати, що буде виконано і у який строк. 

Як пояснив Сергій Кузан, якщо говорити про поточну ситуацію з українськими потребами, по-перше, Україна отримає більшу кількість боєприпасів. По-друге, коаліція проговорює і домовляється, як вони будуть виробляти і збільшувати обсяги запасів цих боєприпасів, що для нас є стратегічно важливим.

За будь-яких умов, навіть якщо через рік росія буде планувати і надалі вести війну на виснаження, завдяки цьому “Рамштайну” західна коаліція буде готова до такого розвитку подій. Що ж стосується поточної зброї, то наразі дуже помітне “підтягування хвостів” по всім попереднім домовленостям.Зокрема, мова йде вже про ті самі 150 “Леопардів” від коаліції з 9 країн, передачу яких анонсували партнери України. 

“Це важливо, це робочий інструмент, тому що нам потрібна і передача танків, і навчання, і обслуговування з ремонтом”, — продовжує голова УЦБС. — “весь цей механізм непростий, адже такого військового виклику в Європі ще не було у таких об’ємах, і сьогодні він відпрацьовується“.

Окремо Кузан також звернув увагу на питання щодо поставок Україні систем ППО ближнього радіусу дії: переносні комплекси, а також новітні установки середньої дальності, як NASAMS та IRIS-T.

Читайте також: Чому приклад Афганістану важливий в контексті зустрічі Байдена та Зеленського

Бачимо розуміння від Бельгії та США, які надають нам ці установки. А також ті, що ми ще очікуємо — SAMP/T і Patriot. Це зенітно-ракетні установки, що потенційно можуть збивати саме балістичні цілі. 

“Розмова з нашими союзниками нарешті виходить на той рівень, коли ми вже обговорюємо не якісь одиничні поставки, а говоримо про комплексне забезпечення системами ППО ближньої, середньої і великої дальності. Тепер розмова йде про системний підхід та комплексне вирішення питання. Це не був революційний “Рамштайн”. Це була абсолютно робоча зустріч із робочими питаннями“, — резюмував Сергій Кузан.

This site uses cookies to offer you a better browsing experience. By browsing this website, you agree to our use of cookies.