Закономірності що простежуються – Піт Шмігель

Піт Шмігель, австралійський автор, громадський та політичний діяч


Згідно з найгіршим першоквітневим жартом усіх часів, 1 квітня Російська Федерація розпочне головування в Раді безпеки ООН.

Автор: Піт Шмігель, австралійський автор, громадський та політичний діяч, у своєму блозі на Medium

Я не є аналітиком чи експертом у певній темі чи практиком міжнародного права . Перш за все, я – письменник. Тому моя роль в тому, щоб дивитися на суспільні проблеми з точки зору письменника. З перспективи історії.

Коли ми розглядаємо головування росії в Раді Безпеки, ми повинні дещо усвідомлювати. Ця росія — подобається нам це, чи ні — успішно розповіла історію, варту довіри, щоб зайняти посаду в РБ. Це, у свою чергу, відображає неспроможність Заходу визнати та врегулювати ризик, яким є росія.

Через цю «підготовлену довіру» в міжнародному співтоваристві наразі практично немає:

· сумнівів або оскарження головування росії;

· обговорення абсолютного розриву між заявленими цілями ООН та діями росії в Україні  протягом останніх 12 місяців;

· припущення, чи має взагалі ООН продовжувати існувати з такою ганьбою.

По суті, головування росії символізує успіх її довгострокової стратегічної пропаганди та міжнародних програм впливу. Правда полягає в тому, що росія обдурила і змусила світ де-факто визнати свою легітимність — замість того, щоб визнати, що це терористична держава, яка заслуговує на повне вигнання з визнаних глобальних інституцій, як-от ООН, ВООЗ чи Міжнародний олімпійський комітет.

Читайте також: кампанія #unrussiaUN про виключення рф зі склади Ради Безпеки ООН

Методи та наративи, на які росія покладалася для легітимності в ООН та інших місцях, навіть протистояли об’єктивним доказам незаконного вторгнення, незліченних військових злочинів та етноцидної діяльності в Україні. Це тому, що росія грала в цю гру близько 70 років —Україна, навпаки, розповіла про свою міжнародну історію, мабуть, за один рік — і створила капітал із ключовими гравцями, який витримує навіть звірства.

Багато в чому базуючись на практиках Геббельса та нацистської Німеччини, гра росії містить:

· включення «маскування» (обману) у російську військову доктрину після Першої світової війни;

· офіційне використання пропаганди як зброї війни та її частка в роботі військових структур росії з 1930-х років;

· послідовні (і явно вигадані) теми та наративи, зокрема про внесок культури, антиколоніалізм, перемогу над фашизмом, справедливість для меншин і жінок, глобальний мир;

· дисципліноване використання повторюваних, заснованих на емоціях повідомлень;

· витрати мільярдів доларів не лише на засоби комунікації (чи то фабрики тролів, чи російське телебачення), а й на купівлю впливу там, де це необхідно.

Росія також добре зрозуміла, як націлюватися на конкретну аудиторію, в тому числі на континентальному рівні (наприклад, в Африці), як використовувати сильні та слабкі сторони демократичних інститутів.

В Австралії ми бачили, як росія оплачує:

· редакційні вставки — і хтозна, який вплив — у великих газетах;

· російські канали на кабельному телебаченні;

· корисних ідіотів, таких як Симеон Бойков, ультраправий організатор, який зараз шукає притулку в консульстві Російської Федерації в Сіднеї;

· надання «ексклюзивного» контенту основним коментаторам.

Нещодавно це стало ще більш витонченим (читай – виродським). росія активно розпізнає та використовує — якщо не створює — тенденції навколо «постправди» та альтернативної реальності. Тут вона «підвищила ставку» і тепер використовує низку повідомлень і безліч каналів зв’язку, які здаються невідповідними та нелогічними. росія знає, що хаос, непорозуміння та суб’єктивність є її союзниками.

Як зазначив відомий британський аналітик Пітер Померанцев:

«Останнє, чого бажають ті, хто розповсюджує фантомне, сфабриковане минуле, — це факти… Змова — це спосіб зберегти контроль. Мотиви кожного ставляться під сумнів, нікому не можна довіряти. Газети, політики, судді, експерти: усі мають порядок денний, усі упереджені. Яке ж тоді неминуче рішення? У цій темряві найкраще покластися на сильну руку, що вестиме вас».

Про путінську росію Померанцев каже:

«Для Москви так важливо покінчити з правдою. Якщо нічого не є правдою, то все можливо. У нас залишається відчуття, що ми не знаємо, що Путін робитиме далі — що він непередбачуваний і тому небезпечний. Ми приголомшені, вражені та збентежені кремлівським озброєнням абсурдом та нереальністю».

Зараз ми бачимо це в дії у США. Знаючи, що позиції щодо України зараз розглядаються або через червону, або через синю лінзу, і що двопартійна довіра повністю зруйнована, Кремль спонукає республіканців MAGA не підтримувати допомогу Україні.

Отже, з наближенням 1 квітня та огидної перспективи мати вбивчий режим, титульно відповідальний за глобальну миротворчу організацію, ми повинні запитати себе: чи дозволяємо ми цьому статися? Чи хочемо ми, щоб «історія» росії залишалася неперевіреною? Чи готові ми прийняти очорнення наших демократичних інститутів? Сподіваюся, ні. Настав час для іншої історії, заснованої на правді.

This site uses cookies to offer you a better browsing experience. By browsing this website, you agree to our use of cookies.