Галаган: ССО є ключовим родом сил, що відповідають за підготовку та організацію руху опору

Сили спеціальних операцій Збройних Сил України є ключовим родом сил, що відповідають за підготовку та організацію руху опору. Про це у інтерв’ю Тижню розповів командувач Сил спеціальних операцій ЗС України генерал-майор Григорій Галаган.

“Над законопроєктом № 5557 ми працювали досить довго. Важливо, що цей закон всеохопний і містить три складники: територіальну оборону, рух опору й підготовку населення України до спротиву. Усі ці складники взаємопов’язані й не можуть існувати один без одного. Такий комплекс­ний підхід ініціював Офіс Президента, і нам це виявилося на руку, бо ми самі доволі довго над цим думали”, — розповів Галаган.

Командувач ССО також повідомив, що українські спецпризначенці багато співпрацюють з іноземними партнерами, зокрема беруть участь у багатонаціональних навчаннях Sea Breeze, на яких відпрацьовують взаємодію із військовими НАТО. Він нагадав, що один із підрозділів ССО уже сертифікований з набуттям права бути залученим до Сил швидкого реагування НАТО, до кінця року сертифікацію може пройти ще один підрозділ.

“За останній рік ми оптимізували штаби військових структур (від загонів частин до командування) за стандартами НАТО, вони працюють за відповідними процедурами. Затверджено також перелік нормативно-правових документів, необхідних для функціонування й розвитку ССпО. Також ССпО забезпечені матеріально-технічною базою згідно зі стандартами Альянсу — хай і не в повному обсязі, однак цей обсяг дає змогу виконувати поставлені завдання”, — зазначив Галаган.

За словами командувача ССО, Росія прагне утримати Україну в зоні свого впливу, тож наша співпраця з країнами — членами НАТО й рух у напрямі вступу до Альянсу — дуже хвилює Москву. Тому Росія не полишає спроб відновити наступальний потенціал власних збройних сил: застосовує методи гібридної війни, зокрема через інформаційний простір, реалізує заходи економічного, екологічного тиску, асиметричні дії, а також спроби провокацій —  підведення військ до наших кордонів і нагнітання панічних настроїв у світі.

“Курс нашого супротивника — на відновлення наступальної доктрини, розвиток ядерної тріади, системи реагування й попередження, відновлення ядерного складника на території тимчасово окупованого Криму і, ясна річ, забезпечення власних збройних сил кадрами”, — зауважив командувач ССО.

При цьому Галаган переконаний, щоб уникнути помилок 2014 року, військовослужбовці мають виховуватися не лише як професіонали, а і як патріоти. Для цього важливим є військово-патріотичне виховання молоді, а досвід УПА, УНР та холодноярівців — мають бути “складником виховання сучасного бійця”.

“Саме з причин недоопрацювання історичних основ нашої армії в період до 2014 року, як на мене, відбулася анексія АР Крим. В умовах певної невизначеності був і перехід військовослужбовців на бік ворога. Це тому, що їх виховували як професіоналів, але не виховували як патріотів. Таку роботу треба було проводити з дитинства, і зараз ми можемо це змінити. Сили спеціальних операцій зважають на такі особливості й посилюють участь у військово-патріотичному вихованні молоді”, — вважає Галаган.

Нагадаємо, що 29 червня, депутати Верховної Ради підтримали в першому читанні законопроєкт про основи національного спротиву, що передбачає розвиток територіальної оборони, організацію Руху опору і відповідної підготовки громадян України до національного спротиву. Згідно із №5557, організацією Руху опору займатимуться Сили спецоперацій.

У 2018 році команда Українського центру безпеки та співпраці (УЦБС) супроводжувала делегацію американського аналітичного центру American Foreign Policy Council в Україні. Окрім офіційних зустрічей в Києві, делегація також побувала на передній лінії фронту — околицях Авдіївки, на славнозвісній “Промці”. Цю поїздку організовував на той час командир спецпідрозділу СБУ “Альфа” Григорій Галаган.

Ми вітаємо, що такі професіонали та патріоти, як генерал Галаган, впроваджують концепцію всеохоплюючої оборони в нашій державі. Саме це стане запорукою сильної України у майбутньому, країни, на землю якої не посміє посягнути жоден агресор.

This site uses cookies to offer you a better browsing experience. By browsing this website, you agree to our use of cookies.