Економіка для росії – це лише один із засобів ведення війни: голова УЦБС під час виступу в Румунії

Виступ голови УЦБС Сергія Кузана на панельній зустрічі у Румунії. Фото – Ганна Гопко.

9 листопада команда Українського центру безпеки та співпраці взяла участь панельній зустрічі «День української мови в Румунії – нагода для роздумів про виклики в регіоні» на тему геополітичних викликів України.  

Конференція організована Союзом Українців Румунії об’єднала 33 спікерів з України, Румунії, Молдови та Словаччини. Учасники дискутували на теми продовження багатовимірної підтримки України та боротьби з російськими впливами, санкційну політику проти рф, способи протидії російській дезінформації, а також вплив цих явищ на соціально-політичні процеси в Європі.

Зокрема в панелі “Демократія проти автократії: важливість продовження багатовимірної підтримки України” спікерами виступили представники Українського центру безпеки і співпраці:

Сергій Кузан – очільник Українського центру безпеки і співпраці, військовий експерт та аналітик;
Соломія Хома – координаторка міжнародної співпраці Українського центру безпеки та співпраці та представниця ЄКУ в Києві.

Коментуючи підтримку Румунії для України та потреби країни під час війни експерти Центру звернулись до політиків та громадських діячів із закликом виявляти та боротися з російськими впливами у всіх сферах, щоб максимально послабити рф та зберегти єдність між країнами.

Спостерігаючи за західною обʼєднаністю у питанні допомоги та підтримки України, та відчуваючи власне послаблення сил, росія раз за разом вдається до маніпуляцій. Яскравим прикладом є російські атаки на українську портову інфраструктуру та “падіння” російських безпілотників та ракет на території Румунії та Польщі. Сумнівно, що подібні випадки не є перевіркою стійкості наших партнерів.


Сергій Кузан – очільник Українського центру безпеки і співпраці, військовий експерт та аналітик

.

“Російські впливи активізовуються, попереду найскладніші випробування. Всі провокації, які влаштовує сьогодні рф під виглядом “обстрілів”, мітингів та заворушень, спрямовані на дестабілізацію внутрішньополітичної ситуації в країнах Європи, поширення дезінформації та посилення недовіри до державних інституцій, просування наративів про необхідність повернення стосунків з рф на довоєнний рівень. Зараз Європа є тилом України, від її стабільності та безпеки залежить наша спільна перемога, тож наголошуємо на необхідності продовження боротьби з російськими впливами та збереження єдності у цьому питанні” – коментує Сергій Кузан, голова УЦБС. 

Санкційні обмеження також критично впливають на  обороноздатність України, яка ціною життів українських захисників стримує російську агресію та дозволяє світу жити мирне життя. Водночас в Європі досі є компанії, що продовжують співпрацювати з росією, а в парламентах та урядах досі впливають на прийняття рішень політики, так звані “іноземні спостерігачі”, котрі незаконно відвідували окуповані території України та стали співучасниками легітимізації російської окупації.


Соломія Хома, координаторка з міжнародної співпраці Українського центру безпеки та співпраці та представниця ЄКУ у Києві.

.

“Особливе місце у гібридній війні росії займаються іноземні “спостерігачі” – громадяни країн Європи та інших частин світу, які на запрошення росії їдуть виконувати функцію так званих спостерігачів під час незаконних виборів та референдумів на тимчасово окупованих територіях України. Таким чином росії вдалося легітимізували окупацію Криму у 2014 році, а потім, у 2022, і Донецької та Луганської області. Усі «наглядачі» є співучасниками незаконної військової агресії, і у вересні 2023 року, серед так званих спостерігачів, була і громадянка Румунії”, – додає Соломія Хома, координаторка з міжнародної співпраці УЦБС. 

Читайте також: Як змусити весь світ повірити у мир: російська легітимізація окупації на українських територіях

Висловлюємо подяку за організацію заходу президенту Союзу українців Румунії (СУР) Миколі-Мирославу Петрицькому, а також Світовому Конгресу Українців, Європейському Конгресу Українців, посольству України в Румунії. 

This site uses cookies to offer you a better browsing experience. By browsing this website, you agree to our use of cookies.