“Україна – зміни епох”: представниця УЦБС Катерина Матей на форумі у Німеччині

10-11 листопада у м. Інцель (Німеччина) відбувся форум “Україна – зміни епох”, у якому взяла участь представниця Українського центру безпеки та співпраці у Німеччині. 

Захід присвячений подальшій підтримці Німеччини для України обʼєднав понад 90 учасників з обох країн та складався з панельних дискусій на тему наближення миру в Україні та викриттю справжнього “обличчя” росії. Спікеркою однієї з панелей “Україна: перспективи миру, відновлення”  виступила Катерина Матей, представниця УЦБС у Німеччині. 

“Стіл перемовин” – саме те, чого прагне росія, спекулюючи тезами про втому Заходу від війни, активізовуючи свою мережу дезінформації та спільників по світу, завдаючи ударів по критичній інфраструктурі України”. 

У своїй промові Катерина звернулась до історії стосунків України з рф протягом 9 років війни:
“У 2014-2022 роках Україна провела майже 200 раундів переговорів з рф. За цей час було досягнуто 20 домовленостей про припинення вогню, і всі вони були порушені. 24 лютого ніяка дипломатія не стала перепоною для прямої війни”. 

Катерина Матей, представниця УЦБС та учасники форуму “Україна – зміни епох” . Фото – Wilfried Hess 

Спікери УЦБС в Україні та по всьому світу невтомно нагадують, що ключовою метою схиляння до перемовин росією є замороження війни для відновлення власних ресурсів та утримання контролю над окупованими територіями України.

Катерина Матей також зазначила, що у питанні миру Україна діятиме виключно за формулою миру Президента України Володимира Зеленського, яку підтримує весь світ.

Ключові цілі після перемоги України незмінні: 
1. Створення міжнародного трибуналу і справедливого покарання всіх винних. Без справедливості та покарання винних не буде остаточного миру з росією, не кажучи вже про примирення чи подальші взаємини.

2. Репарації на відбудову. Очевидно, ​​що росіяни не будуть особливо співпрацювати у цьому питанні, тому Захід повинен конфіскувати заморожені активи, нерухомість та інші активи у підсанкційних росіян та їхніх родин на Заході, та створити правову базу для передачі цих коштів Україні на відбудову.

3. Демілітаризація, дерадикалізація та денацифікація росії та російського суспільства.


“Важливим фактором подальшого миру у світі має стати протидія російським впливам та локальним російським агентам. Наступний етап – демілітаризація та денацифікація росіян. Після десятиліть поширення російської дезінформації та маніпуляцій, низки спровокованих росією етнічних конфліктів, Захід має визнати загрозу довгої гібридної війни та сприйняти її серйозно”, – наголосила Катерина наприкінці виступу.


Читайте також: Російська гідра в Європі: Чехія під ударом 

“Крім підтримки України країни Заходу мають зосередитись на російській присутності в своїх державах – у ЗМІ, політиці, громадському секторі. Це допоможе унеможливити російський лобізм, радикалізацію суспільств, а також стати запорукою єдності серед союзників. Єдність демократичного суспільства – ключова зброя проти російського тоталітаризму та диктатури ”, – зазначає Катерина Матей, представниця УЦБС в Німеччині. 

Дякуємо Катерині Матей за участь у заході та її голос України для західного світу. Лише говорячи про справжню сутність росії та потреби України ми постійно тримаємо наших партнерів у фокусі війни в Україні. Дякуємо за організацію заходу Європейській Академії Баварії та Критичній Академії.

This site uses cookies to offer you a better browsing experience. By browsing this website, you agree to our use of cookies.