Окупанти поспішили завезти до українських шкіл тони російських підручників, тоді ж як у самій росії учні не забезпечені матеріалами для навчального року
З 2014 року діти на тимчасово окупованих територія Донецької та Луганської областей змушені навчатись за російськими підручниками. Протягом окупації до так званих республік було привезено тонни шкільних книжок із росії. Те саме вчиняє росія на тимчасово окупованих територіях України і зараз.
Ще в червні стало відомо, що окупанти завезли в одну із шкіл Маріуполя підручники для вивчення російської мови та літератури, історії росії та інших базових дисциплін навчального курсу. Зокрема, радник мера Маріуполя Петро Андрющенко повідомляв про ввезення близько п’яти тисяч підручників до шкільної бібліотеки.
Не менш ретельно готувались і до початку навчального року у тимчасово окупованому Херсоні. Там окупанти не лише привезли російські підручники до навчальних закладів, а й знищили із шкільних бібліотек всі українські.
Водночас, кремль не такий “уважний” до навчання власних російських дітей. У “вєлікой страни”, як люблять говорити російські пропагандисти, схоже, просто не вистачає ресурсів для забезпечення підручниками власних шкіл. Зокрема, видання Кавказский Узел, посилаючись на численні скарги батьків, повідомляє про дефіцит навчальних матеріалів у школах Дагестану. З нестачею підручників зіткнулись не лише жителі віддалених сіл та містечок республіки, це реальність і у великих містах Дагестану. Як розповідають батьки тамтешніх учнів, підручників не лише недостатньо – з деяких шкільних предметів їх не видають взагалі. Як наслідок, батькам необхідно купувати навчальні матеріали самостійно, хоча й держава зобов’язана ними забезпечити.
Усе це виглядає вкрай іронічно і ще раз демонструє справжнє ставлення росії до власних громадян. Адже, як свідчать дані, кількість жителів Дагестану є найбільшою у етнічному розрізі втрат росії у війні з Україною.
Тож виходить, що у той час як дагестанці приміряють роль «визволителів» та намагаються втілити імперіалістичні амбіції кремля, їх власні діти не мають навіть елементарних підручників.
Надія Рогальська