У російських школах розповідатимуть про “жертовність в ім’я Батьківщини”

російська влада не припиняє спроб перетворити нове покоління росіян у слухняних солдат.

Окрім відомої молодіжної мілітаристської організації Юнармія, що була заснована міністерством оборони росії та спеціальних кадетських класів, цього року пропаганда дістанеться вже і усіх школярів.

Так, з вересня у школах росії щопонеділка будуть започатковані 30-ти хвилинні патріотичні уроки “Розмови про важливе”. З методичних матеріалів для учнів третіх-четвертів класів стає зрозуміло, що дітям будуть навіювати тези, що “щастя Батьківщини дорожче за життя” і що за Батьківщину “не страшно вмирати” (джерела: www.kommersant.ru, https://ug.ru, https://www.go31.ru). 

Для більш старших учнів п’ятих-сьомих класів приготовані уроки, що стосуватимуться “історичної єдності російського народу”. Ймовірно, російську владу все ж тривожить питання можливих міжнаціональних протистоянь всередині країни. Також діти повинні будуть пояснити такі вислови як “Хто за Батьківщину горою, той справжній герой”.

У рекомендаціях згадується і тема так званої “спецоперації”. Зокрема, розповідатиметься версія кремля про причини оголошення СВО, а також, що “військова допомога колективного Заходу збільшує кількість жертв спецоперації”, тобто фактично вина за жертви цивільного населення переноситься не на російську армію, яка намагається окупувати Україну й щодня обстрілює міста-мільйонники, а на Захід. 

У восьмих та дев’ятих класах урок розпочнеться з порівняння площі Росії та США…а також поговорять про цілі війни в Україні. 

Дітям 10-11 класів розповідатимуть, що справжні патріоти можуть захищати Батьківщину зі зброєю у руках. Окрім цього щопонеділка навчальний тиждень у російських школах розпочнеться з підняття прапору та виконання гімну, до речі, це нововведення зустріло багато критики у соцмережах.

Не оминуло додаткове підвищення рос патріотизму і проблемний для кремля Дагестан. 

На сайті Міністерства освіти і науки республіки у кінці серпня був опублікований наказ щодо створення у 14-ти загальноосвітніх організаціях спеціалізовані “росгвардійські” класи”. Усе це у взаємодії з управлінням федеральної служби військ національної гвардії російської федерації.  (Джерело: https://www.mk.ru).  

В обґрунтуванні наказу міністра вказується, що це доручення голови Дагестану “з метою подальшого вдосконалення військово-патріотичного виховання, військово-професійної орієнтації загальноосвітніх організацій республіки”. Навчання має охопити 425 учнів сьомих класів, і скоріше за все, з наступного року таких класів буде більше. 

Нагадаємо, що саме Дагестан є одним з лідерів по кількості вбитих військових на війні в Україні, що дає причину аналітикам говорити про проведення іншої російської спецоперації всередині самої республіки. Адже саме Дагестан відомий як один з найбільш бунтівних регіонів: у соцмережах не важко знайти дописи з критикою “спецоперації”, а у 1999 році тут були кількатижневі збройні сутички між загонами «Ісламської миротворчої бригади» та російською армією. 

Тож ймовірно, що російська влада страхується, та вирішила виростити всередині країни нове покоління вірних режиму вояк, як в принципі і по всій росії. 

Оксана Кузан

This site uses cookies to offer you a better browsing experience. By browsing this website, you agree to our use of cookies.