Законопроєкт №5557 потрібно прийняти до 14 липня — радник командувача ССО ЗСУ

Законопроєкт про основи національного спротиву потрібно прийняти до 14 липня. Про це зазначив радник командувача Сил спеціальних операцій Збройних Сил України Денис Поданчук. 

“Якщо Рада підтримає законопроєкт у першому читанні, то друге читання мало б відбутися до 14 липня цього року. Бо якщо не встигнемо до 15 липня, то не зможемо виконати офіційні вимоги Бюджетного кодексу, і грошей в бюджеті закладено не буде. Відповідно, 1 січня 2022 року грошей під нього не буде”, — зазначив радник.

За його словами, законопроєкт № 5557 — інструмент, що поєднує в собі і територіальну оборону, і Рух опору, і підготовку всього населення.

У ЗСУ нарешті буде окремий рід сил — територіальна оборона. Командувач безпосередньо підпорядковуватиметься Головнокомандувачу ЗСУ. Це інші можливості й перспективи. А ще будуть добровольчі формування територіальних громад, яких 1438 на контрольованій нами території. Фінансування Сил ТрО обов’язково має йти окремим рядком у бюджеті Міноборони. Закон буде рамковий. І дуже багато всього буде унормовано в положеннях — про Рух опору, тероборону — та інших документах. І тепер будь-який громадянин, умотивований долучитись до захисту країни і охочий взяти безпосередню участь у відсічі, розумітиме, що йому робити і як”, — додав Поданчук.

Нагадаємо, 15 червня у Будинку офіцерів відбулася пресконференція на тему “Національний спротив – запорука безпеки України. Презентація законопроєкту № 5557 про основи національного спротиву”. Український центр безпеки та співпраці виступив співорганізатором заходу.

За матеріалами АрміяІnform

This site uses cookies to offer you a better browsing experience. By browsing this website, you agree to our use of cookies.