Україна. Крим. 26 квітня в сімферопольському парку імені Гагаріна вшановували пам’ять ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС. Попри дію карантинних обмежень встановлених окупаційною адміністрацією півострову, заходи відбулися зі значними порушеннями протиепідемічних норм. Зокрема, учасники не дотримувались соціальної дистанції та не носили захисних масок.
Вже 28 квітня підконтрольний Росії міністр охорони здоров’я Криму Александр Остапенко на своєму щоденному брифінгу розповів про збільшення фонду ліжко-місць в таких містах як Сімферополь, Євпаторія, Феодосія, Судак та Ялта. Адже за попередній тиждень кількість хворих на коронавірус збільшилась на 28%.
29 квітня керівник міжрегіонального управління Росспоживнагляду по Криму та Севастополю Наталья Пеньковская в інтерв’ю телеканалу «Миллет» заявила, що саме багаточисельні порушення маскового режиму при відсутності колективного імунітету стали причиною зростання захворюваності на коронавірус на півострові.
Водночас потрібно пам’ятати, що навіть ті дані, які подає “офіційна влада” Криму не визнаються міжнародними організаціями, а експерти говорять про суттєве заниження показників.
І це попри те, що весь квітень у Криму був жорсткий карантин, а мешканцям дозволялось залишати власні помешкання лише у випадках крайньої необхідності.
Не зважаючи на епідеміологічну ситуацію, підконтрольний Росії міністр курортів і туризму Криму Вадим Волченко очікував, що на травневі свята на півострові відпочиватиме понад мільйона туристів.
А готелі та санаторії мали бути заповнені на 80%:
Разом з тим окупаційна влада дозволила проведення масових заходів на честь 9 травня. Відповідні зміни внесені до указу так званого глави Криму Сергія Аксенова про карантинні обмеження.
Місцеві мешканці висловили серйозне занепокоєння через, на їх думку, критичну ситуацію зі збільшенням кількості захворюваності на коронавірус.
Минулого року для росіян, які відпочивали в Криму вже знімали всі карантинні обмеження, в тому числі тестування на коронавірус. Після цього кількість випадків захворювання зросла з декількох сотень до майже двох тисяч на тиждень.
9 травня окупаційна адміністрація провела в Севастополі масштабний Парад Перемоги. Безпосередніми учасниками стали майже 2 тисячі людей. Зокрема це 875 військовослужбовців Чорноморського флоту РФ, захворюваність на коронавірус серед яких не висвітлюється в офіційній статистиці, понад 800 дітей та представники інших відомств та організацій. До самого параду організатори провели ще три великі репетиції: 3, 5 та 7 травня.
По плану до параду доєдналися ще декілька тисяч глядачів. Після заходу пройшла колона ветеранських організацій, учасниками якої були люди похилого віку, які перебувають у групі ризику щодо ускладненого перебігу Covid-19. Загалом в Севастополі до Дня Перемоги пройшло понад 150 масових заходів. І це при тому, що в Керчі окупаційна влада таки прийняла рішення не проводити свій парад у зв’язку зі складною епідеміологічною ситуацією. Очікувалось, що у заході візьме участь понад 15 тисяч людей, але його проведення відклали на невизначений термін.
Особливу увагу привертає факт залучення до участі в параді великої кількості дітей (тренування дітей в параді до Дня перемоги: https://bit.ly/3pf7iBk відео).
Окрім того, окупаційна адміністрація активно продовжує займатись мілітаризацією дітей на півострові. Лише 25 квітня тут розпочалась п’ята зміна в дитячому центрі «Артек»: «Салют, Перемога!». Вона відбулася в рамках «програми військово-патріотичного виховання молоді». Саме тому у відкритті зміни взяли безпосередню участь військовослужбовці Чорноморського флоту РФ, які, зокрема, демонстрували дітям прийоми рукопашного бою. Як повідомило Міністерство освіти РФ, участь у зміні взяли 2542 дитини. І хоча російська влада позиціонувала зміну в “Артеці”, як дитячий відпочинковий табір, вся програма була присвячена Дню Перемоги: від історії до практичних тренувань дітей “игра на местности «Фронтовой полигон». Також в рамках зміни відбулася навчальна програма “Юнармии” “Школа будущих командиров”.
Після закінчення травневих свят окупаційна влада прозвітувала про 520 тис російських туристів, які приїхали на півострів.
А 19 травня так званий міністр охорони здоров’я республіки Олександр Остапенко на брифінгу щодо запобігання поширення коронавірусу заявив, що рівень госпіталізації за тиждень збільшився на 133%.
“Ми відзначаємо збільшення кількості пацієнтів з позалікарняної пневмонією, що вимагають госпіталізації. За тиждень в стаціонари госпіталізовано 105 осіб, що на 60 більше рівня минулого тижня. Збільшення склало 133%”.
На думку начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирила Буданова, все це підтверджує справжнє ставлення окупантів до Криму та його мешканців.
“Задля заходів на 9 травня Росія знехтувала безпекою та поставила під загрозу життя та здоров’я людей, особливо літніх людей, включно з дітьми війни, яких традиційно задіюють в парадах та дітей, якими вона нібито опікується. Отже для Росії, як і СССР, на першому місці є пропаганда кривавого совєтського режиму. Це ще раз підтверджує, що Кремлю неважлива доля кримчан, їм важливий окупований український півострів як засіб досягнення геополітичних цілей та пропаганди “русского міра”, — вважає керівник воєнної розвідки.
Фото: Кримська правозахисна група
Автор: Соломія Хома