Сьогодні, 16 липня, Верховна Рада України прийняла Закон №5557 про основи національного спротиву. За це рішення у другому читанні проголосувало 313 народних обранців.
Закон, якого потребувало українське суспільство ще у 2014 році, спільними зусиллями силовиків різних видів військ, представників ветеранських організацій, волонтерів, експертів був розроблений під загальним керівництвом Президента України.
У цьому Законі враховано досвід країн-членів НАТО, зокрема Литви, Естонії та Польщі, сучасні практики організації всеохоплюючої оборони та національні особливості з організації спротиву агресору.
Він передбачає впровадження системи загальновійськового навчання населення, розвиток територіальної оборони та руху опору, охоплюючи широкі верстви населення України.
Верховна Рада також 312 голосами прийняла закон № 5558 «Про чисельність Збройних Сил України». Ним передбачено збільшення граничної чисельності ЗСУ на 11 тисяч: 10 тисяч — тероборона та одна тисяча — спецпризначенці. Це спрямовано на забезпечення виконання завдань, визначених Законом про національний спротив.
Прийняття законів №5557 та №5558 — знакова подія для України, що дозволить максимально швидко підвищити обороноздатність країни в умовах російсько-української війни та загроз з боку Російської Федерації.
Одним з ключових факторів, які визначає закон про національний спротив, є соціальний та правовий захист учасників територіальної оборони і руху спротиву.
Раніше на про підтримку Закону про національний спротив висловились радники НАТО, українські ветерани та волонтери. Останні вийшли під стіни ВРУ на акцію “Ветерани підтримують національний спротив. Проголосуй за законопроєкт № 5557”.
Нагадаємо, «національний спротив» – це залучення усього населення до протидії агресору, а також підготовка до такої протидії. Такий підхід передбачає, що захист України є всенародною справою і здійснюється як на підконтрольній, так і на окупованій територіях нашої держави. Територіальна оборона вестиметься по всій території України поза межами бойових дій, а рух опору – на тимчасово окупованій території. Крім того, складова підготовки громадян України є вагомим вкладом у національно-патріотичне виховання українців.