Наближення війни до Дагестану може вплинути на загострення внутрішніх конфліктів у проблемному для росії регіоні

Повний текст матеріалу опубліковано на The Moscow times

6 листопада український дрон-камікадзе (ймовірно А-22 “Летюча лисиця”) вперше уразив російські військові кораблі в акваторії Каспійського моря. За інформацією Головного управління розвідки МО України, попередньо пошкоджень зазнали щонайменше дві цілі. Ймовірно це ракетні сторожові кораблі «Татарстан» та «Дагестан», що пришвартовані на морській базі рф в місті Каспійськ республіки Дагестан. росія використовувала їх для ракетних атак по українській території.

Відстань від Каспійська до державного кордону України складає близько 1500 кілометрів.

У вересні 2024 року очільник української розвідки Кирило Буданов заявив, що українські дрони здатні вражати ворожі цілі на відстані до 1800 км, проте події 6 листопада (враховуючи доліт дрону до самого Каспію) явно стали несподіванкою для російських силовиків.

Попри заклики глави Дагестану не розміщувати фото та відео інциденту, дагестанські та всеросійські канали рясніють від відео польоту та влучання дрона з різних ракурсів. 

Подія також гаряче обговорюється у місцевих соцмережах. Під час спроби збити дрон російські військові не шкодували набоїв, в результаті деякі з них влучили у будинки каспійців. Блогери ж скаржаться, що попри виділення 550 млн державних коштів на систему “Безпечне місто” ані система оповіщення від МНС, ані система цивільної оборони не спрацювала. Мер Каспійська повідомив про введення вимушених обмежень: в період з 1.00 до 8.00 буде відключено вуличне освітлення, «щоб мінімізувати присутність людей на вулицях у нічний час». 

Загалом Дагестан – один з найпроблемніших регіонів росії та для кремлівської влади. 

У червні 2023 року прем’єр-міністр республіки заявив, що у зв’язку із “загрозою дій від українських спецслужб і націоналістів, у республіці посилять заходи антитерористичної безпеки”. Проте це досить стандартна спроба пояснення внутрішніх проблем і, відповідно, настроїв місцевого населення, яке використовує і центральна російська влада.

Фото: знімок екрана

Автор: Оксана Кузан, керівниця аналітичного відділу УЦБС

This site uses cookies to offer you a better browsing experience. By browsing this website, you agree to our use of cookies.