“Українські біженці – ціль російської пропаганди” – експерт УЦБС на брифінгу УКМЦ про російську пропаганду

Спікери дискусії в Українському кризовому медіа-центрі. Джерело – УЦБС.

31 серпня в Українському кризовому медіа-центрі відбулася дискусія на тему: «Українські біженці – ціль російської пропаганди. Як розгорталася кампанія Кремля з цькування українців у світі». 

Спікерами виступили:
Дмитро Жмайло – співзасновник та виконавчий директор Українського центру безпеки та співпраці;
Маріанна Присяжнюк – керівниця Групи аналізу гібридних загроз, Українського кризового медіа центру;

Під час дискусії спікери обговорили спроби кремля очорнити українських біженців за допомогою інформаційних кампаній та пропаганди, на прикладі кейсів із Чехії, Республіки Молдови, Румунії та Польщі. 

У Чехії сьогодні тривають антиурядові мітинги, а ромсько-український конфлікт, який  активно використовують проросійські сили, поширюючи фейкові новини у власних медіа та серед чеського населення. Про це УЦБС розповідав в матеріалі “Російська гідра в Європі: Чехія під ударом”.

Дмитро Жмайло – співзасновник та виконавчий директор Українського центру безпеки та співпраці.


“В країні постійно відбуваються мітинги під соціальними гаслами. Учасниками є люди, які використовують російську символіку. Останнім часом до кампанії агітації приєдналися окремі представники ромської меншини Чехії. Тригером стала трагедія у місті Брно, де в громадському транспорті група ромської молоді посварилася з громадянином України.

Завдяки друзям і партнерам в Чеській республіці було організовано спільне віче під керівництвом спілки ромів Чехословаччини. На ньому вшанували пам’ять загиблих і спростували російські фейки. Лідер ромської громади Чехії прямо заявив, що окремі маргінальні представники громади, на жаль, піддаються впливам російської пропаганди і є намагання зняти оцю суспільну напругу”, – прокоментував Дмитро Жмайло, виконавчий директор Українського центру безпеки та співпраці.

У Польщі ж з початку червня було зафіксовано кілька десятків фейків, пов’язаних з українськими біженцями, метою яких є демонізація українців та поширення суспільного невдоволення. Зокрема, на сторінках одного з проросійських видань вийшов матеріал “Відкриття кордонів для українських біженців було фатальною помилкою. Це як відкрити ворота в пекло, звідки тепер виходять дияволи”, а прокремлівські телеграм-канали до Дня Незалежності поширювали неправдиву новину про нібито побиття 12-ма біженцями поляка за відмову викрикувати “нацистські гасла”, а саме «Слава Україні!». 

Подібні випадки фіксують і в Румунії та Молдові, проте у цих країнах проросійські тези підтримують самі політики, які часто поширюють наратив про українських біженців, які спокійно живуть та забезпечуються всіма правами, проте румунське населення в Україні тривалий час упосліджується  та страждає від порушень прав. Зокрема серед таких румунських політиків Даніель Гіце та Діана Шошоаке. У Молдові ж Генеральний мер Кишинева Іон Чебан заявив, що біженці з України є ризиком для громадської безпеки. 

Маріанна Присяжнюк – керівниця Групи аналізу гібридних загроз, Українського кризового медіа центру.


“Всі російські тези спрямовані на створення відчуття у мешканців країн, ніби вони щось втрачають, приймаючи біженців. російська пропаганда діє на полі розбіжностей народів, штучно загострюючи та посилюючи конфлікти”,підкреслила керівниця Групи аналізу гібридних загроз УКМЦ Маріанна Присяжнюк. 

Загроза подібних випадків з метою послабити західну коаліцію з часом лише зростатиме. Протидіяти та знешкоджувати загрози і російські впливи всередині країн повинне бути першим завданням на порядку денному у всій Європі.  

Висловлюємо подяку Українському Кризовому медіа-центру за організацію обговорення. 

This site uses cookies to offer you a better browsing experience. By browsing this website, you agree to our use of cookies.