Під символікою Червоного Хреста в РФ фінансується державний тероризм

Прикриваючись принципом нейтральності, Червоний Хрест намагається приховати факти того, що від його імені підтримується російський терор проти українців. Розповідаємо про це викриття і що з цим робити.

Читайте також: Міжнародна кампанія по протидії злочинній діяльності російського Червоного Хреста #BANRUSSIANREDCROSS

Війна росії проти України відкрила очі на багато жахливих речей. Але одним з найболючіших відкриттів стала окрема “діяльність” структур під егідою Червоного Хреста – організації, яка мала найвищий рівень довіри у світі та неодноразово її виправдовувала. Однак не цього разу.

У 2022 році під брендом Червоного Хреста почали фінансувати тероризм. Окрім скандалів з візитом голови МКЧХ Петера Маурера до Москви, спроби відкрити так званий “центр для біженців” в Ростові-на-Дону та сприяння депортації українців до Росії, з офіційних сторінок російського Червоного Хреста стало відомо про збір коштів на підтримку мобілізованих на війну з Україною росіян та їхніх родин.

Така ініціатива Російського Червоного Хреста здійснюється в тісній співпраці з “всеросійською акцією допомоги сім’ям військовослужбовців і мобілізованим громадянам  #мывместе”, яка була ініційована владіміром путіним, а одним з офіційних співзасновників руху є депутат держдуми від партії “єдіная расія” Артьом Мєтєлєв. Саме в цю організацію російський ЧХ і перераховує зібрані кошти.

Ця організація називає себе благодійною, але як і фактично все з росії, натомість несе смерть. Серед програм, що фінансуються організацією, є:

  • програми з пошиття військової форми та амуніції, 
  • збір безпілотників військового призначення,
  • приготування їжі для військових.

Це не повний перелік допомоги російським солдатам в Україні, яку надає #мывместе. Крім цього, є програма, у якій дітям пропонують намалювати ескіз обгортки шоколаду для російських бойовиків, а на сторінці програми “красується” малюнок терориста з z-свастикою на фоні російського прапора з характерними написами “победа будет za нами”, “zov” і “мы вместе”. У розділі сайту організації “Новини” можна знайти і кілька фотографій з символікою Червоного Хреста. 

Незважаючи на це, Російський Червоний Хрест намагатиметься виправдовуватися, що вони лише перераховують зібрані кошти до організації #мывместе, не маючи впливу на те, як цими коштами будуть розпоряджатися потім. У той час, напрямки, куди #мывместе спрямовує кошти – відомі та є публічними. Російський офіс Червоного Хреста знав і свідомо йшов на співпрацю з організацією близькою до Путіна, не тільки фінансуючи #мывместе, а й рекламуючи їх діяльність на своїх офіційних сторінках, популяризуючи збір коштів на підтримку мобілізованих на війну з Україною.

Головна мета цієї організації – аби бойовики путіна відчували потужну підтримку населення росії, ґвалтуючи, мародерячи та вбиваючи в Україні. І фінансує це все Російський Червоний Хрест. Відповідальність за це лежить не тільки на російському підрозділі, а загалом на Міжнародній федерації товариств МКЧХ та решті організацій під егідою Червоного Хреста.


До того ж, у цьому випадку порушений головний принцип діяльності Червоного Хреста – нейтральність, який почали використовувати для прикриття зради цінностей організації. Так, громади українців в Австралії, звернувшись до Австралійського Червоного Хреста з вимогою відреагувати на сумнівні дії Російського товариства, отримали відповідь, що інші структури під егідою Червоного Хреста навіть не можуть публічно оцінювати такі рішення, мотивуючи це тим самим принципом «нейтральності».

Наразі Український офіс МКЧХ – єдиний, що засудив такі дії Червоного Хреста РФ та закликав партнерів по організації вжити жорстких заходів щодо російського офісу.

Нагадаємо, що українці і небайдужі громадяни по всьому світу неодноразово закликали МКЧХ виконувати свій статут і щонайменше вигнати російський Червоний Хрест з Міжнародної федерації товариств Червоного Хреста та Червоного Півмісяця (IFRC) і  Міжнародного комітету Червоного Хреста (ICRC). А також – заборонити організації, яка злочинно іменує себе як «Російський Червоний Хрест», використовувати емблему Червоного Хреста.

Український центр безпеки та співпраці

This site uses cookies to offer you a better browsing experience. By browsing this website, you agree to our use of cookies.