росія планує використати Червоний Хрест для дискредитації українських збройних сил – УЦБС

Кремль планує використати Червоний Хрест для фальшивої дискредитації українських збройних сил

росія хоче заплямувати ЗСУ в очах партнерів та планує для цього сфабрикувати звіт Червоного Хреста

Читайте також: Міжнародна кампанія по протидії злочинній діяльності російського Червоного Хреста #BANRUSSIANREDCROSS

Піт Шмігель, 16 січня 2023 року

російські спецслужби планують використати російський Червоний Хрест для зупинки міжнародних поставок важкого озброєння Україні, – заявляє Український центр безпеки та співпраці (УЦБС), провідна неурядова організація з розробки стратегічних політик, що наразі працює з українськими Силами Оборони та армією.

Маючи доступ до джерел української стратегічної та військової розвідки, в УЦБС зазначають, що російські спецслужби невдовзі використають російський Червоний Хрест, аби заявити про військові злочини Збройних Сил України, використовуючи зброю, яку поставляють Україні західні партнери.

“росії потрібно заплямувати українську армію в свідомості осіб, які приймають рішення на Заході, так і широкої громадськості. Вона [росія] готова використати ресурс здавалося би не повʼязаної з урядом організації – російського Червоного Хреста, для створення дезінформації про ЗСУ. Це надзвичайно цинічна та хвора пропагандистська тактика, що використовує міжнародний авторитет Червоного Хреста”, – говорить Сергій Кузан, голова УЦБС, в ексклюзивному інтервʼю Kyiv Post.

Кузан зазначив, що спираючись на брифінги та дані української розвідки УЦБС, російський Червоний Хрест намагатиметься видати звіт з тимчасово окупованих територій. Цей звіт включатиме фейкових очевидців та сфабриковані відео про ймовірні атаки українських військових цивільного населення, порушення ними принципів Женевських конвенцій та міжнародного права загалом.

Кузан зазначає, що Міжнародний Комітет Червоного Хреста також може бути залученим до цієї провокації. Звинувачення ж проти Російського Червоного Хреста виникли після багатьох заяв про колабораціоністську та незаконну роль організації з початком повномасштабного вторгнення в Україну в лютому 2022 року.

Видання Newsweek та інші джерела у західних медіа раніше повідомляли, що російський Червоний Хрест займається «збором коштів та підтримує сімʼї солдатів, які воюють в Україні», як і те, що організація безпосередньо пов’язана з російським урядом. Організацію, що закликала своїх прихильників «написати вірш чи пісню про любов до Батьківщини», звинуватили у сприянні примусовій депортації українців з окупованих територій.

«Маємо очевидну закономірність, яка показує, що російський Червоний Хрест є одним із фронтів у стратегії російської гібридної війни. Ця закономірність буде збільшуватися з початком пропагандистської кампанії, направленої на обмеження підтримки України колективним Заходом», – говорить Кузан.

«Хоч це і передбачувано, проте справді обурливо було би побачити підтримку російського Червоного Хреста від МКЧХ, або  навіть їхню співпрацю. МКЧХ, який на сьогодні займає досить сумнівну позицію щодо війни, ні в якому разі не повинен дозволяти, щоб ним маніпулювали тактики російської пропаганди, чи мати з ними будь-які асоціації. Якщо ж МКЧХ це зробить, останні крихти довіри до цієї організації буде знищено», – зазначив Кузан.

Український центр безпеки та співпраці заснований у 2021 роцi командою, яка сформувалась під час Революції Гідності в Україні. Команда УЦБС працювала над підтримкою гуманітарної та комунікаційної роботи на сході України, а також над виявленням ворожої стратегічної пропаганди Кремля. З початком повномасштабного вторгнення члени команди УЦБС були включені до різних підрозділів української армії, як на вищому – командному, так і на оперативному рівнях, для надання експертних консультацій. Базуючись на власних джерелах, УЦБС була однією з перших неурядових організацій, що передбачила проведення російських фальшивих референдумів на окупованих територіях України.

Піт Шмігель — австралійський автор з досвідом роботи в політиці та бізнесі, питаннях сталого розвитку, військового та психічного здоров’я. Має публiкації в провідних газетах Австралії. Шмігель був одним із ініціаторів заснування Lifeline Ukraine.

This site uses cookies to offer you a better browsing experience. By browsing this website, you agree to our use of cookies.