Час іде – а злочинні методи кремля залишаються незмінними

Наприкінці 1999 року у москві стався вибух в багатоповерхівці одного зі спальних районів російської столиці, і це тоді дало путіну карт-бланш на продовження війни в Чечні, адже, за  версією кремля, за підривом будинку тягнувся чеченський слід.

22 березня 2024 року стрілянина, підпал і вибухи сталися вже  у великій концертній залі “Крокус Сіті Холл” підмосковного Красногорська. Станом на 17 годину 23 березня було відомо про 133 загиблих. І знов таки росія веде війну, але цього разу в Україні. І знову кремль збирається шукати винних серед тих, кого він сам пішов вбивати.

Та намагається він робити це так незграбно, висуває такі суперечливі судження про теракт, що навіть не докладаючи особливих зусиль можна в оцих версіях побачити знайому світу роспропаганду.

От, скажімо, стало відомо, що Посольство США мало інформацію щодо можливості теракту і поділилося нею з господарями кремля. Але теракт таки стався. Тобто путін та його спецслужби або  побачили у благих намірах американців спробу безпідставно залякати росіян, або ж вони просто свідомо  не стали реагувати на ці сигнали, оскільки, цілком можливо, самі були організаторами злочину проти власного народу. “Все це нагадує відвертий шантаж та намір залякати, дестабілізувати наше суспільство”, – сказав путін, виступаючи на колегії ФСБ у вівторок, 19 березня, тим самим підтвердивши існуючі попередження.

Чи взяти їх намагання прив’язати до теракту Україну. Для цього навіть на своєму телебаченні запустили фейк, де начебто секретар РНБО Олексій Данилов підтверджує її участь у скоєному.

Хоча на той момент вже пішла гуляти версія про причетність до стрілянини ІДІЛ, з’явилася інформація про затримання автівки зі злочинцями, в якій було знайдено паспорти громадян Таджикистану. Та от місце, де це сталося –  у Брянській області, за 150 кілометрів від Сумщини – має знов таки навіювати росіянам причетність до злочину українців або ж, якщо на те пішло, російських добровольців.

Що цю версію москва просто так не відхилить, свідчать і слова путіна. Після тривалої мовчанки лише по обіді 23 березня він у своєму зверненні до росіян заявив що нібито для підозрюваних у теракті “було підготовлено вікно” для переходу кордону з Україною. При цьому путін обіцяє встановити усіх замовників теракту, які “понесуть справедливе покарання”.

Історія, як мінімум, дивна, бо за годину до того в російських ЗМІ з’явилася інформація, що терористів допомогли зловити білоруські силовики. Тобто, їх ловили на білорусько-українському, а не російсько-українському кордоні.

І таких неспівпадань є десятки, починаючи від кількості терористів і закінчуючи тим, як вони, не міняючи машини, добралися до Брянської області.

Примітно, що  в той час, коли підконтрольними російській владі медіа рейд російських добровольців всіляко замовчується,  то відео  з “Крокус Сіті Хола” почало ними активно ширитися фактично відразу після стрілянини  і підпалу приміщення. У розрахунку, певно, на емпатичні прояви до жертв нападу. І це при тому, що сама Росія щодня вбиває десятки тисяч цивільних в Україні.

Отож з огляду на це все напрошується висновок про чергову спробу кремля ввести в оману міжнародну спільноту і виставити себе жертвою чи України, чи ІДІЛ, чи, може, ще когось третього. І тут для всіх демократичних країн, у яких з росією різні цінності, важливо не купитися на такі речі і бути послідовними у своєму прагненні приборкати агресора.

This site uses cookies to offer you a better browsing experience. By browsing this website, you agree to our use of cookies.