У Абхазії зростають антиросійські настрої

Російсько-абхазькі відносини переживають непростий час. МЗС так званої “республіки” нещодавно отримав ноту від російських колег, а в регіоні все частіше говорять про зростання антиросійських настроїв. Зокрема, у країні навіть з’являються заклики проти розміщення російських військових кораблів в порту Очамчира. Збільшення антиросійських настроїв підтвердив і так званий “голова” Абхазії Аслан Бжанія, зауваживши, що антиросійські сили в регіоні “б’ють по взаєминам з практично єдиним союзником”

Ситуація загострилася після домовленості про передачу росії комплексу державних дач у “Піцунді” (м. Піцунда) та прилеглих до об’єкту ділянок акваторії моря на умовах оренди на 49 років з оплатою в розмірі 1 рубль на рік за кожну ділянку. Ця інформація викликала невдоволення місцевого населення і деяких опозиційних сил. В результаті 27 грудня так званий парламент самопроголошеної республіки на позачерговому засіданні ратифікував угоду, але вніс певні правки, які не сподобалися російському МЗС. Зокрема, абхазькі депутати затвердили заборону на передачу об’єктів, земельних ділянок, ділянок акваторії, збудованих будівель та споруд третім особам.

На початку лютого у абхазької громадськості з’явилися нові причини для невдоволення. Стало відомо про підготовку проєкту угоди між Нацгвардією росії і так званого МВС Абхазії. В угоді начебто обговорювалась можливість забезпечення громадського порядку на території Абхазії або росії в разі потреби. Активісти і 5 опозиційних сил заговорили, що незважаючи на партнерство неприпустимо введення підрозділів росгвардії в Абхазію, оскільки це стало б втручанням у внутрішні справи і загрожувало б втратою суверенітету, й закликали відмовитися від підписання угоди повністю. Підливає масло у вогонь і доволі часті повідомлення про затримання абхазців на кордоні з росією.  

Очевидно, що у москві сподівалися на значно меншу активність і впертість місцевого населення, особливо на тлі початку будівництва російської військово-морської бази в Очамчирському районі Абхазії.

Фото Sova.news

This site uses cookies to offer you a better browsing experience. By browsing this website, you agree to our use of cookies.