Співзасновниця УЦБС на симпозіумі у Дубліні: “росія зупиниться лише тоді і там, де її зупинять”

14 листопада співзасновниця УЦБС Олеся Горяйнова стала спікеркою міжнародного симпозіуму “Як російська пропаганда та дезінформація впливає на суспільства по всьому світу” у Дубліні (Ірландія). Організатори – Ukrainian Action, Посольство України в Ірландії за підтримки посольства США та представництва Єврокомісії.

На заході експерти та журналісти з України, Ірландії, ЄС та США говорили про те, як російська пропаганда та дезінформація впливає на демократичні суспільства України, і які це має наслідки. Учасники шукали відповідь на запитання чи виграємо ми інформаційну війну проти росії та як нам це зробити. 

Олеся Горяйнова, співзасновниця і директорка з комунікацій УЦБС, разом із шановними послами, організаторами та спікерами симпозіуму у Дубліні.


Під час виступу співзасновниця УЦБС представила кейс Українського центру безпеки та співпраці по протидії російському гібридному впливу у Чехії та наголосила на глобальності російської гібридної війни проти Заходу. 

“Наша команда в УЦБС присвятила майже 10 років дослідженню російської гібридної війни та російського гібридного впливу. Ми почали слідкувати за російськими методами, що застосовуються в Україні, де російський вплив триває не десятиліттями, а століттями. Україна була майданчиком для випробування Росією нових методів і технологій”. 

Протягом тривалого часу цілі росії залишаються незмінними: збільшити свою присутність у кожному регіоні світу, розширюючи кордони “імперії”; зробити західні демократії слабкими і хаотичними, для послаблення коаліції; збагатитись коштом інших, вкравши природні ресурси в одних та продавши їх іншим країнам. Завдання, які ставлять перед собою українці та, зокрема, команда УЦБС – показати світу справжнє обличчя росії.


Олеся Горяйнова, співзасновниця і директорка з комунікацій УЦБС, під час виступу на симпозіумі у Дубліні.


“З початком повномасштабного вторгнення перед світом відкрилася справжня сутність росії, що завадило прямо використовувати свій вплив. Замість звичної проросійської риторики, сьогодні слова кремля лунають з вуст лідерів громадської думки інших держав, або вразливих верств суспільства. росія не припинила свою пропагандистську діяльність, вона використовує больові точки держав для досягнення бажаного”, – коментує Олеся Горяйнова.

Ілюстрацією до спроб росії дискредитувати Україну та розхитати західні суспільства Олеся Горяйнова назвала нещодавній ромсько-український конфлікт у Чехії, який не минув без російського втручання. 

Читайте також: Російська гідра в Європі: Чехія під ударом 

Не маючи успіхів та значних перемог на фронті в Україні, росія продовжуватиме докладати всіх зусиль, щоб опосередковано послабити коаліцію та дестабілізувати західні країни.

“Що ми можемо зробити? Виявляти всі російські мережі впливу у світі, відстежувати активи та компанії, які своїм фінансуванням допомагають росії озброюватися та вести війну, показувати суспільству, як діє росія та навчати запобігати їй. росія зупиниться лише там, де її зупинять, і у нас є всі інструменти для цього допоки Україна ціною життів своїх громадян захищає увесь світ”, – наголосила наприкінці співзасновниця та директорка з комунікацій УЦБС, Олеся Горяйнова. 

Дякуємо за організацію заходу Embassy of Ukraine to Ireland та Ukrainian Action in Ireland у партнерстві з European Commission Representation in Ireland та US Embassy to Ireland

This site uses cookies to offer you a better browsing experience. By browsing this website, you agree to our use of cookies.