Люк Гардінґ з українського фронту для The Guardian

Всесвітньо відомий британський журналіст видання The Guardian Люк Гардінг побував на фронті разом з командою Українського центру безпеки та співпраці – УЦБС. 

Під час візиту поспілкувалися з українськими захисниками поблизу Донецька, зокрема в Авдіївці, на позиціях, де відстань до ворога становила 50 метрів, та біля Донецького аеропорту. В районі аеропорту група потрапила під снайперський вогонь російський окупаційних військ. Момент пострілу зафіксували на відео.

The Guardian: On the Ukraine frontline: ‘only the dead aren’t afraid’

Також поспілкувались з керівництвом Авдіївської міської військово-цивільної адміністрації та колишнім очільником  прифронтового с.Нью-Йорк, мешканцями прифронтової зони.

“Чи буде повномасштабне вторгнення РФ в Україну?” – це питання задають собі сьогодні люди в різних куточках планети, а журналісти зі всього світу шукають на нього відповіді. За час спілкування з військовими та цивільними на Сході України ми пересвідчились – «Ніхто не хоче бути рабом Путіна». Українці спокійні та готові відбити будь-яку атаку агресора для захисту нашої землі”, – говорить учасниця делегації, співзасновниця Українського центру безпеки та співпраці Олеся Горяйнова.

Люк Гардінґ працює у The Guardian з 1996 року. У 2007 році він очолив бюро видання у Москві, а в 2011 став першим іноземним журналістом, якого вислали з країни після холодної війни – після тиску з боку ФСБ його депортували з РФ. Містер Гардінґ є автором книг про злочинний режим Путіна, зокрема: “Мафіозна держава”, “Змова: таємні зустрічі, брудні гроші та як Росія допомогла Дональду Трампу перемогти” про російське втручання у вибори в США 2016 року, “Тіньовий стан” про російські таємні спецоперації та “Дуже дорога отрута: остаточна історія вбивства Литвиненка та війни Росії із Заходом”. На основі його книг знято фільми “П’ята влада” про засновника WikiLeaks та “Сноуден”. Також він висвітлював війни в Афганістані, Іраку та Лівії.

Команда УЦБС співпрацює з аналітичними центрами та світовими ЗМІ для донесення правди про ситуацію в Україні. Тож ми були раді організувати поїздку для знаного в усьому світі журналіста Люка Гардінга, який досліджує агресивну сутність Кремля.

За результатами поїздки видання The Guardian опублікувало статтю з промовистим заголовком-цитатою українського воїна «Ніхто не хоче бути рабом Путіна».

Фотографом/відеографом для британського видання під час поїздки був член команди УЦБС Володимир Юрченко. Також The Guardian випустив подкаст про сучасний стан російсько-української війни.

Команда УЦБС вдячна командуванню та прес-офіцерам Операції об’єднаних сил та Оперативно-тактичному угрупуванню “Схід” за сприяння і допомогу в організації візиту.

This site uses cookies to offer you a better browsing experience. By browsing this website, you agree to our use of cookies.