Легітимізація “псевдовиборів”: як Захід закриває очі на російські злочини

Кремль з початку російсько-української війни незаконно проводить “вибори” на тимчасово окупованих територіях України за однаковою методикою: легітимізація незаконної окупації та створення ілюзії демократії. 

У 2014 році псевдовибори були використані росією для набуття «повноважень» окупаційною владою у Криму. Сьогодні мета у ворога залишається незмінною:  відточений алгоритм повторюють на загарбаних від початку повномасштабного вторгнення землях. Сам факт проведення виборів на окупованих територіях, особливо за участі західних «спостерігачів» та політиків став маркером безкарності кремля, який зрештою призвів до відчуття безкарності і став «зеленим світлом» для початку росією повномасштабної війни. 

Після незаконної анексії Криму, а згодом Луганщини та Донеччини, на окуповані території неодноразово приїжджали іноземні політики та представники громадськості. Кожен подібний візит на ТОТ російські пропагандисти видавали за дипломатичну перемогу та підтримку Заходом своїх дій. Відсутність реакції світу та діяльність кремлівської мережі з міжнародних представників мали ефект – анексію українських територій почали легітимізувати на світовому рівні, визначаючи окупацію півострова та частини Сходу України “конфліктом”. 

НАСЛІДКИ МОВЧАННЯ

На 10 вересня 2023 р. по всій росії анонсовано чергове голосування до місцевих рад та законодавчих органів за місцем проживання. До цього почали готувати і жителів ТОТ України: проводили примусову російську паспортизацію та “дострокові голосування” у місцеві «органи влади», призначені окупантами. Цьогорічні псевдовибори є продовженням 9-ти річного злочину та наслідком мовчазної підтримки російської політики з часів “Кримського референдуму”. 

Не ставши для світу сигналом тероризму у 2014 році російсько-українська війна переросла у повномасштабне вторгнення, яке після 24 лютого 2022 року забрало життя тисяч цивільних українців включно з дітьми. Мовчання на злочини продовжує підігрівати відчуття безкарності росії.  

Виборчі дільниці на т.о.т. Херсонщини та Донеччини. Джерело – окупаційні ЗМІ.

Як і минулого року, коли відбувався псевдореферендум про приєднання окупованих територій до складу російської федерації, до квартир українців, які мешкають під окупацією, приходять російські силовики з “пересувним пунктом голосування” та під тиском змушують віддавати свій голос. У разі відмови до українців застосовуються репресії. З початку серпня окупанти навіть припинили силоміць вивозити людей на територію РФ, аби отримати більші цифри для відсотків голосування з України.

“Військовий супровід” та “вдячність населення” під час довиборчих голосувань.
Джерело – телеграм мера Донецька Кулемзіна.

“Ця показова вистава з виборами на тимчасово окупованих територіях України потрібна кремлю для того, аби створити враження підтримки політики путіна серед мешканців. Але є важливий нюанс – наші люди живуть під російською окупацією як заручники, тимчасово позбавлені кремлем усіх своїх базових прав. Голосування під дулом автомата – ще один злочин росії, за який вона має відповісти”,  – коментує ситуацію голова УЦБС Сергій Кузан. 

Окрім псевдовиборів, в рф мають намір збільшити та прискорити темпи мобілізації: з цією метою окупаційні адміністрації дозволили використовувати на дільницях українські паспорти та посвідчення водія. 

РЕАКЦІЯ ЗАХОДУ

Чергове беззаконня під виглядом виборів, запланованих на 10 вересня відбувається через недостатню, а іноді зовсім відсутню реакцію світу на дії держави-терориста. 

Розмиваючи очевидний злочин тезами про “неоднозначність” міжнародна спільнота дає чергове зелене світло для продовження злочинної діяльності кремля. 

З початку вересня серед світової спільноти лише ЄС відреагував та засудив проведення “виборів”. Організація Обʼєднаних Націй, яка мала б звернути увагу на настільки кричущий злочин, лише відмовчується.

“У 2014 році світ вирішив закрити очі на початок російсько-української війни та вести з росією «бізнес як завжди». Тоді кремля боялись та шукали як вирішити ситуацію з якомога меншими втратами для себе. Зараз Україна змінила цю ситуацію. Тому всі, хто брали участь у незаконних виборах з 2014 року, незаконно потрапляли в Крим, Луганщину та Донеччину – мають понести за це відповідальність, – наголосив Сергій Кузан. 

Якщо ви маєте інформацію про колаборантів, порушників, що долучались до легітимізації окупації – повідомляйте її на пошту УЦБС [email protected]. Фіксація злочинів та кожного злочинця – перший крок до понесення ними покарання. 

Закликаємо поширювати інформацію про незаконні дії рф під час голосування, згадуючи ООН та інші міжнародні організації, відповідальні за дотримання міжнародного законодавства.

This site uses cookies to offer you a better browsing experience. By browsing this website, you agree to our use of cookies.