Голова УЦБС Сергій Кузан в Осло звернувся до норвезьких парламентарів та громадськості

голова Українського центру безпеки та співпраці на демонстрації у Осло


22 лютого, напередодні спецсесії Генасамблеї ООН щодо України, біля Парламенту Норвегії у Осло відбулася демонстрація, на якій голова Українського центру безпеки та співпраці виступив зі зверненням щодо виключення росії з Радбезу ООН. 

“Те, що росія продовжує бути постійним членом Ради Безпеки ООН є аналогічним до ситуації, коли б вбивця сидів серед присяжних на суді по справі його жертви. Наразі діяльність інституції заморожена через рф, яка застосовує своє право вето до усіх резолюцій, які стосуються її вторгнення в Україну”, – заявив Сергій Кузан. 

До річниці початку повномасштабного вторгнення рф на територію України Генеральна асамблея ООН на спецсесії, присвяченій Україні, має проголосувати за проєкт резолюції, у якій відзначається необхідність миру, що забезпечує “суверенітет, незалежність, єдність і територіальну цілісність” України. За інформацією Associated Press проєкт резолюції раніше розіслали для ознайомлення усім країнам-членам організації, крім росії та білорусі. 

“Норвегію на 2023 рік обрано непостійним членом Радбезу ООН, тому дії громадськості тут та в інших державах-членах Радбезу є вкрай важливими для розблокування діяльності цієї міжнародної інституції. Чому? Бо Захід мусить приймати неприємні політичні рішення. І виключення рф з Радбезу має бути найпершим кроком”, – наголосив Сергій Кузан.

Читайте також: кампанія #unrussiaUN про виключення рф зі склади Ради Безпеки ООН

З початку повномасштабного вторгнення українська громада в Осло щодня виходить на демонстрації під парламент, щоб нагадувати політикам про російські злочини та агресію проти України. 

This site uses cookies to offer you a better browsing experience. By browsing this website, you agree to our use of cookies.