Голос військових почули: ВРУ підтримала законопроєкт про основи національного спротиву

Сьогодні, 29 червня, депутати Верховної Ради 318 голосами підтримали в першому читанні законопроєкт про основи національного спротиву. У цей час ветерани російсько-української війни та волонтери вийшли під стіни ВРУ на акцію “Ветерани підтримують національний спротив. Проголосуй за законопроєкт № 5557”. Організатор заходу – Український центр безпеки та співпраці.

Серед учасників акції були ветерани російсько-української війни, зокрема командир 24-го окремого штурмового батальйону “Айдар” Євген Пташник, командир підрозділу батальйону “Січ”, член консультативної ради по захисту прав і свобод захисників України при Президентові України Станіслав Торкін, радник керівника Офісу Президента України з питань АТО Андрій Ляхович.

Під час заходу наголосили, що прийняття законопроєкту №5557 є безальтернативним шляхом максимально швидкого зміцнення держави в умовах зростаючої російської загрози з території РФ, зі сторони окупованих Криму та ОРДЛО, Білорусі, молдовського Придністров’я, Чорного та Азовського морів.  data-lazy-srcset=

Голова Українського центру безпеки та співпраці Сергій Кузан зазначає, що законопроєкт про основи національного спротиву готували на основі вивчення досвіду країн-членів НАТО з організації всеохоплюючої оборони, зокрема, територіальної оборони, руху опору та підготовки населення до захисту своєї країни. 

“Завдяки зміні підходу до оборони, Україна приводить її у відповідність до існуючих в Альянсі практик. Важливим є те, що над розробкою законопроєкту працювали силовики всіх родів військ, представники ветеранських організацій та експерти. Він є спільним напрацюванням, і саме єдність є пріоритетною, коли ми говоримо про національну безпеку та оборону”, – наголосив Сергій Кузан.

Учасники акції, підтримали зміну підходу до національної безпеки в Україні та потребу практично перейти до втілення концепції всеохоплюючої оборони, яку було закріплено у стратегії воєнної безпеки.

“Військові дуже добре розуміють важливість прийняття законопроєкту про національний спротив. Я сам знаю тих людей, які працювали над законопроєктом, також ділився своїм баченням і вони переводили його в законодавчу площину. Над ним працювали офіцери, командири, поковники та генерали – ті, хто на ділі знають що таке оборона країни. Нам необхідно терміново прийняти законопроєкт, щоб до 2022 року ми були достатньо підготовлені до агресії від нашого найближчого сусіда”, – заявив під час акції командир 24-го окремого штурмового батальйону “Айдар” Євген Пташник. 

Представник волонтерського середовища Дмитро Жмайло під час акції зазначив, що законопроєкт №5557 відіграє ключову роль у посилення обороноздатності держави.

“Чисельність Збройних сил України, які мають захищати територіальну цілісність, є обмеженою. Жодна країна світу не має фінансово-економічних можливостей утримувати в кожному своєму регіоні велику кількість регулярних військових частин або підрозділів. Зважаючи на ситуацію, в якій перебуває Україна, ми маємо бути готові до швидкої протидії та відсічі агресії з будь-якого напрямку”, – зазначив Дмитро Жмайло. 

Учасники акції підтримали потребу термінового прийняття законопроєкту 5557, який Президент України подав на розгляд ВРУ як невідкладний, зважаючи на загрозу з боку РФ. Нещодавно в Кремлі заявили про намір сформувати у Західному військовому окрузі РФ близько 20 нових з’єднань і частин – це найяскравіше свідчення того, що загроза широкомасштабного вторгнення РФ на українську територію лише посилюється.

This site uses cookies to offer you a better browsing experience. By browsing this website, you agree to our use of cookies.